FEL!

 Kedves Betegeink!

Áraink 2024. április 01-től változnak! Részleteket az Áraink menüpont alatt találhatnak.

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Fertőzés? Ezt ne tegye!

Egészség - 4 fertőzéssel kapcsolatos tévhit és 5 bevált módszer a megelőzésre

Nem csak az immunrendszeren múlik, elkapjuk-e a fertőzéseket, hanem a másik két védelmi zóna, a bőr- és a bélflóra állapotán is. Mivel ártunk, és mit tehetünk épségük megőrzéséért?

1, Ha indokolatlanul – nem orvosi rendelésre – szed valaki antibiotikumot, vagy rendszeresen antibakteriális szappanokat használ

Köztudott, hogy az antibiotikumok nemcsak a betegséget okozó baktériumot, hanem a jótékony bélbaktériumokat is pusztítják. Ha a kúra nem tart sokáig, a bélflóra  pár nap alatt önmagától regenerálódik. Más a helyzet, ha valaki hosszú ideig és több féle antibiotikumot szed, mert ezzel megbontja a bélflóra normális összetételét. A bélben tömegével semmisülnek meg baktériumcsoportok, melynek következményeként a szervezet védtelenné válik. Olyan fertőzéseket is megkap, melyek miatt a hétköznapi állapotában nem betegedne meg.

2, Az antibiotikum kúra alatt és után szedett probiotikum megoldja minden problémánkat

Antibiotikum szedésekor javasolt valamilyen probiotikum szedése is a bélflóra megóvása érdekében. Ám a probiotikumok önmagukban tartós védelmet nem fognak adni. Ennek az az oka, hogy a bélflóra olyan, mint az ujjlenyomat, minden embernek egyedi, csak rá jellemző baktérium törzsekből áll össze. A probiotikumok átmenetileg ki tudják tölteni az antibiotikum kúra miatt keletkezett űrt, de hosszú távon nem életképesek a szervezetben, ha nem voltak az egyéni flóra tagjai. Olyanok, mint a vendégmunkások: elvégzik hasznos feladatukat, aztán dolguk befejeztével távoznak.

3, Állandó fertőtlenítéssel megúszhatók a betegségek

Sokan hiszik, hogy egészségük záloga az állandó fertőtlenítés, a steril környezet elérése. Nem sokan tudják, hogy a túl steril környezet nem feltétlenül jó, mert akik így élnek, azoknak a szervezete nem szokik hozzá a fertőződésekhez. Így történhet meg az, hogy azonnal megbetegszenek, amint olyan helyre mennek (tömegközlekedés, munkahely, külföld) ahol a megszokottól eltérő mikroflórával találkoznak, mert nem alakul ki a megfelelő ellenálló képességük. 

4, Antibakteriális kozmetikumok túlzott használata

A szakemberek óvva intenek attól, hogy antibakteriális kozmetikumokat használjunk, mert ezzel tönkretesszük a szervezet elsődleges védelmi vonalát, a bőrt. A tisztálkodás önmagában is, mechanikusan eltávolítja a szennyezéseket, ezzel együtt csökkenti a baktériumok számát is, de kémiailag csökkenti az antimikrobás hatású sók, zsírsavak mennyiségét is. Ha mindez  folyamatos fertőtlenítéssel egészül ki,  lemossuk még a védő baktérium réteget is, megnyitva az utat a fertőzések előtt.

5 hasznos tanács, ami bizonyítottan használ a fertőzések ellen

1, Ne szedjen antibiotikumot orvosi rendelés nélkül, ráadásul ne több félét, hosszabb ideig!
2, Savanyított tejtermékek közül válassza elsősorban az aludttejet, mert abban bizonyosan nincs mesterséges adalékanyag!
3, Úgy védheti meg a gyermekét a szülő, ha engedi piszkosnak is lenni!
4, A penészes élelmiszert ki kell dobni (pl. nem elég a lekvár tetejéről kanállal levenni), mert a penészgomba rákkeltő toxint termelhet, ami az egész élelmiszert szennyezhette!
5, Antibakteriális kézmosó rendszeres használata nem javasolt otthon, mert a bőr védő funkcióját tönkreteszi, elég a normál kézmosás szappannal!

A cikket dr. Benedek Pálma lektorálta.

 

Jean Orsolya - 2019 február 07.
 

 

3 tény és 3 tévhit az influenzáról

A minden évben jelentkező influenzajárvány ellen nem csak lehet, de érdemes is védekezni és az sem árt, ha eloszlatunk néhány tévhitet.

Erre figyeljen oda járvány idején, aki allergiás vagy asztmás!

Itt a pollenszezon, az arra allergiás betegek szénanáthásak, és meg vannak rémülve, tüneteik nem koronavírus-fertőzésre utalnak-e. Összefoglaltuk, mi a különbség a covid-19 és az allergia jellegzetes szimptómái között és hogyan érdemes óvni magunkat a megfertőződéstől.

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18