FEL!

 Kedves Betegeink!

Áraink 2024. április 01-től változnak! Részleteket az Áraink menüpont alatt találhatnak.

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Hatékony immunrendszererősítő tippek gyerekeknek

Egészség - Főként járvány időszakban nagyon fontos, hogy gyermekeinket megvédjük a kórokozóktól, ezt pedig úgy tehetjük leghatékonyabban, ha a meglőzésre fektetjük a hangsúlyt. A legnagyobb fegyver, ami bevethető a vírusokkal, káros baktériumokkal szemben, az erős immunrendszer, ami képes ezek támadását visszaverni. Mutatjuk, mire érdemes odafigyelni, ha szeretnénk, hogy gyermekünket elkerüljék a betegségek!

Mivel erősíthetjük gyermekeink immunrendszerét?

Mivel egy komplex rendszerről van szó, az erősítésére és támogatására is egy összetett, többlépcsős folyamatként kell gondolni, ahol minden mindennel összefügg. Fontos figyelni a kicsik, fiatalok helyes táplálkozásra (kevesebb szénhidrát, mert a kórokozók is cukron élnek), az ásványianyag- és vitaminpótlásra (vitamin komplexek, cseppek), legyengültség esetén fordulhatunk a gyógynövényekhez (esténként egy jó tea), és a környezetet, a levegőt is érdemes fertőtleníteni járványos időszakban (tegyünk teafa olajat, eukaliptusz, vagy rozmaring olajat a diffúz párologtatóba).

Változatos és egészséges étrend

Mielőtt mindenféle csodaszerekben gondolkodnánk, a legegyszerűbb és legfontosabb dolog a gyerekünk étrendje. A mai fogyasztói társadalomban ember legyen a talpán, aki ellen tud állni a gyermek kérlelésének, egy újabb csoki, cukorka vagy chips után, pedig muszáj! A feldolgozott élelmiszerek, kiemelten a szénhidrátok nagyon sok betegség forrásai, ráadásul táplálják a kórokozókat, elnyújtják a betegségek időtartamát.

Adjunk a gyermekeknek nassolás gyanánt magvakat, gyümölcsöt, zöldségchipset, nyers zöldségeket, esetleg aszalványokat, és csak minimális, jó minőségű csokit. Hiszen nem gyerek egy gyerek, ha nem szeretne édességet. Emellett figyeljünk oda, hogy húsokból is változatosan egyen, ismerje meg a halételeket, szárnyasokat, és a vörös húsokat se zárjuk ki, ugyanis tele vannak vassal, B-vitaminokkal stb. Százszor inkább félni kell a szénhidrát és cukor túltáplálástól, mint, hogy a gyerek zsíros ételt, szalonnát vagy sült husit kíván!

Módjával szoktassuk őket a pékárura és a tésztákra is, mert ezek hirtelen emelik meg a vércukrot, ami nem kedvez az immunrendszernek.A fehérjék, tejtermékek gyermekkorban fontosak, de itt is figyeljünk, hogy ne cukrozott, ízfokozott termékeket válasszunk.

A lényeg a változatosság, és a mértékletesség. Ha táplálkozásra gondolunk, ne felejtsük el a megfelelő folyadékpótlást, amibe nem tartoznak bele a cukrozott üdítők, sem a szénsavas italok, sem a túlédesített gyümölcslevek.

Mozgás minden nap

Szorosan összefügg az étkezéssel a mozgáshiány. Rengeteg a túlsúlyos gyermek, akik ráadásul nem is egészségesen étkeznek. Egyik a másikat erősíti, és mire kamaszkorba ér, nem tud szabadulni az ördögi körből. A felelősség pedig a szülőké! A mozgás a gyerek lételeme, örömöt ad, boldogsághormont termel, erősít, lefáraszt, de fel is tölt. A gyerekek alapjáraton szeretnek mozogni. Egy fiatal, aki mozog, sokkal könnyebben regenerálódik bármilyen betegségből, a szervei ellenállóbbak. Lényegtelen, hogy futni, úszni, focizni, balettozni, birkózni vagy táncolni szeret - engedjük, hogy azt válassza, amiben örömét leli! A sport és mozgás ráadásul kiegyensúlyozottabb lelkivilágot is teremt, a gyerek ki tudja adni a hétköznapok stresszét.

A bélflóra egészségvédelme

A táplálkozáshoz kapcsolódik, de koncentráltabb annál a bélflóra védelme. Az immunrendszerünk oszlopos tagja a bél, amit meg kell támogatni probiotikumokkal. Különösen fontos ez, ha pl.antibiotikumot szedett a gyermek, mivel ezek a gyógyszerek nemcsak a kórokozókat irtják ki, de a hasznos bélbaktériumokat is. Vehetünk probiotikum készítményeket a patikában, de pótolhatjuk élőflórás tejtermékekből is.

Alapvető vitaminok, nyomelemek

A C-vitamin rendkívüli hatását mindenki ismeri, ráadásul a vas felszívódását is segíti. De a megfelelő D-vitamin-, vas- és cinkbevitel is fontos a gyerekeknél, illetve az Omega-3 zsírsavak pótlása. Kombinált formákkal nem lőhetünk mellé, és könnyedén pótolhatjuk a szükséges ásványi anyagokat és vitaminokat. Számos gyermek multivitamin, rágótabletta és csepp létezik, de van csak természetes anyagokból készülő rágótabletta is.

Természetes gyógymódok

Már az ókorban tudták, hogy a természet kincsestára tele van jótékony dolgokkal, és nagyszüleink is jó néhány növényt hívtak segítségül náthás, influenzás, járványos időszakban. Ezeket gyógyteák vagy gyógycukorkák formájában fogyaszthatják a gyerekek, de vannak illóolajak is, melyeket például párologtatóba téve, Salvus-vízzel keverve remek légtisztítót kapunk. A Salvus-víz toroköblögetésre is kiváló! A gyógynövényeket pedig akár forró fürdőbe is tehetjük.

A fitoterápiás készítményekre is igaz, hogy gyermekek esetén nagy körültekintéssel használhatóak, ezért érdemes tájékozódni, vagy kikérni a háziorvos, védőnő véleményét.

Kiváló immunerősítő a kasvirág, ami direkt gyermekek számára is kapható szirup formájában. Köhögés esetén segít a hársfa, a pemetefű és kakukkfű, de remek rá az izlandi zuzmó szirup is, ami szintén kapható gyermek változatban. Finom és vitaminokkal teli a csipkebogyó tea.Bár nem növény, a természet kincsestárából származik a méz is, mely édességnek sem utolsó, gyulladáscsökkentő és egészséges. A gyerekeknek elérhető propolisz-csepp is, illetve méhpempő, amelyeknek kitűnő hatása van az immunrendszerre. Ez utóbbiaknál azonban nem árt az óvatosság, mert allergiát okozhatnak!

Forrás: webbeteg; Fotó: Pixabay

Gyerekmosoly - 2022 január 04.
 

 

Ha itt laksz, nálatok van a legtöbb kullancs

Fontos információ, hogy hol számíthatunk fokozottan a kullancsok előfordulására és hogy ha már megtörtént a baj, pontosan mi a teendő.

Minden, amit a kullancscsípésről tudni kell

Az enyhe időjárás miatt sajnos már egész évben találkozhatunk kullancsokkal, de márciustól júniusig csúcsszezon van. Ráadásul nem csak erdőben járva szerezhetünk be pár kellemetlen útitársat, de a kertben vagy akár egy nagyvárosi parkban is. Hogyan vizsgáljuk át magunkat és a gyermekünket, mi tegyünk, ha találunk egyet vagy akár többet is, hogyan szedjük ki, milyen tünetekre figyeljünk, és ha baj van, milyen kezelés segíthet? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ!

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18