koronavírus megelőzése

Jó-e vagy sem a babaúszás a babának?
március 30. | Egészség
Miért érdemes babaúszásra járni és mivel kell óvatosnak lenni

Világújdonság – Szinte teljesen kisöpri a COVID-ot az új orrspray
augusztus 18. | Egészség
Az indiai kísérletek azt mutatják, hogy a betegek orrából néhány nap leforgása alatt kipucolja a koronavírust egy új orrspray.

Hogyan szedjünk vitamint? - Minden, amit a vitaminpótlásról tudni érdemes!
augusztus 18. | Egészség
Szedjünk-e egyáltalán vitamint, ha igen, milyeneket, és hogyan? A gyerekeknek is ugyanazokat adjuk vagy nekik másra van szükségük? Minderre választ kaphatunk a Semmelweis Egyetem által készített animációs sorozat, a KliniKaland új epizódjából, amely összefoglalja azt is, hogy melyek a vízben és zsírban oldódó vitaminok és ezek mennyi idő alatt fejtik ki a hatásukat.

Így tanítsuk meg gyermekünknek az alapvető higiéniai szabályokat!
május 19. | Egészség
A legfontosabb, hogy mi magunk is jó példával járjunk elöl, ezen kívül pontosan megyarázzuk el, miért is olyan fontos odafigyelni a személyes higiéniára.

Oltassam vagy ne oltassam a gyerekemet? Elindult az 5-11 évesek oltása, íme a kutatási eredmények!
február 15. | Egészség
Az 5-11 éves gyermekkel rendelkező szülők a napokban döntéshelyzetbe kerülnek: választaniuk kell, kérik-e a Covid-oltást gyermekeik számára is, vagy sem. A Vakcinainfo.hu feldolgozta és emészthetőbb formába öntötte az Amerikai Járványügyi Hivatal ezen korosztályról kiadott, igen részletes statisztikai adatait, illetve utánajártak a rettegett szívizomgyulladás sejthető kockázatainak is.

Az omikron miatt megváltoztak a maszkviselés szabályai!
február 10. | Egészség
A maszkviselés továbbra is hatékony módja a koronavírus elleni mindennapi védekezésnek, ám az egészségügyi szakértők szerint új szabályok vannak érvényben: az úgynevezett fokozott maszkviselést javasolják a koronavírus új, gyorsan terjedő mutánsai, mindenekelőtt a delta és az omikron terjedése miatt.

Koronavírus: Erre figyeljünk, hogy ne fertőzzük meg a családtagjainkat!
november 25. | Egészség
Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a WHO állított össze egy iránymutatást azokra az esetekre, amikor a kórházi ellátás nem elérhető, vagy a tünetek enyhesége miatt kevésbé indokolt.

Rusvai Miklós: Ismét kockázatos olyan közösségi helyekre menni, ahol könnyen megfertőződhetünk
november 02. | Egészség
Immár hivatalosan is elérte hazánkat a koronavírus járvány negyedik hulláma. Rusvai Miklós virológus szakember arra hívta fel a figyelmet, hogy az egyéni belátásnak és felelősségvállalásnak most mindennél nagyobb a jelentősége, hiszen a közösségi terekben az oltás ellenére is megfertőződhetünk.

A maszkhasználat nem csak véd, de enyhítheti a koronavírus tünetek súlyosságát is!
október 28. | Egészség
Az általános maszkhasználat úgy tűnik, nemcsak az új fertőzések arányát csökkenti, de növeli azok számát is, akik ha meg is fertőződnek, de tünetmentesek maradnak. Feltételezések szerint ez utóbbi annak köszönhető, hogy a maszk csökkenti a bejutó vírusrészecskék számát – derül ki a New England Journal of Medicine friss cikkéből, amelyről dr. Merkely Béla rektor készített összefoglalót.

10 szuper immunerősítő tea, amely kiüti a nyeregből a bacikat!
szeptember 30. | Egészség
Az egész család fél a tél közeledtével egyre gyakoribbá váló felső légúti, vírusos megbetegedésektől? A védekezés leghatékonyabb módja a megelőzés és az immunerősítés. Ám mielőtt elkezdene gyógyszert tömni a családtagokba, érdemes próbát tenni a gyógynövényekkel. Bemutatjuk a 10 leghatékonyabb vírusgyilkost!

Búcsú a brazíliai Covid-babáktól - Dél-Amerikában rengeteg gyermekáldozatot szed a járvány
május 18. | Egészség
Hiába hangsúlyozták sokáig a szakértők, hogy a gyerekekre nem veszélyes illetve csak könnyebb lefolyású megbetegedést okoz a koronavírus fertőzés, Brazíliában mégis már ezernél is több csecsemő halt meg Covid-19-ben. Ráadásul a helyi orvosok szerint ez a szám jóval magasabb lehet a valóságban. A BBC oknyomozó riportban járt utána a valóságnak.

Kanadában már elkezdődött a 11 évnél idősebb gyermekek oltása Pfizer-vakcinával
május 11. | Egészség
A kanadai egészségügyi hatóság engedélyezte a 11 évesnél nagyobb gyerekek beoltását az amerikai-német fejlesztésű Pfizer-vakcinával, az Európai Unióban pedig most van engedélyeztetés alatt – adta hírül az AP amerikai hírügynökség.

A védőoltásokról szól a Semmelweis Egyetem új ismeretterjesztő sorozata
április 27. | Egészség
Hogyan állapítják meg az oltóanyagok hatékonyságát? Miért van szükség többlépcsős klinikai vizsgálatokra? Mi a különbség az oltási reakciók és oltási szövődmények között? A KliniKaland első évadában ezekre a kérdésekre is választ ad a Semmelweis Egyetem animációs kisfilmje, amely minden fontos részletet elmagyaráz a klinikai teszteléstől a mellékhatásokon át a nyájimmunitásig.

Minden, amit a koronavírusról jelenleg tudunk
március 25. | Egészség
7+1 fontos kérdés és válasz a koronavírussal, annak terjedésével, tüneteivel, kezelésével és megelőzésével kapcsolatban

Ezért adasd be mielőbb a koronavírus elleni oltást!
március 11. | Egészség
Itt a magyarázat, miért olyan fontos, hogy minél többen beadassák az oltást és miért nem kell félni a mellékhatásoktól!

Egyre több embert, köztük gyerekeket betegítenek meg a Covid-19 új mutációi!
március 09. | Egészség
Berobbant a járvány harmadik hulláma, még azelőtt, hogy a második hullám nyugvópontra jutott volna. Ráadásul a fertőzéseket a legtöbb esetben már a mutációk okozzák, melyek a gyerekekre nézve is nagyon veszélyesek, szövődményük akár sokszervi gyulladás is lehet és egyre gyakoribb az ún. elhúzódó Covid-szindróma is.

Mára többszörösen mutálódott a koronavírus, de vajon ezek ellen is hatásos az oltóanyag?
március 04. | Egészség
A Covid-19 kórokozójának tavalyi megjelenése óta a vírusnak már több mutációja terjed. Az oltóanyagot gyártó cégek a vírus genetikai szerkezetének megállapítása után azonnal elkezdték a gyártást. A kérdés csak az, hogy ha azóta mutálódott a vírus, akkor vajon hatékonyak-e az ellenük kifejlesztett védőoltások is.

Így ápoljuk a koronavírusos gyermeket!
február 23. | Általános
Hónapok óta a COVID-19 árnyékában éljük a mindennapjainkat. Még az orvosok, virológusok és kutatók sem tudják, meddig tart és mennyi ideig lesz velünk ez a járvány, mikor lesz végre hatékony vakcina. Ha a családban valaki elkapja a betegséget, ne essünk pánikba, készüljünk fel rá, és ha már megtörtént a baj, így ápoljuk a koronavírusos betegünket!

Nem adja át babájának a fertőzést a covidos édesanya!
február 11. | Egészség
A koronavírussal fertőzött édesanyák ritkán adják át a vírust a csecsemőjüknek az alapvető fertőzésmegelőzési gyakorlatok betartása mellett, ráadásul a szoptató anyák anyatejében antitestek vannak, melyek védik a babát a megfertőződéstől, derült ki a témában készített eddigi legrészletesebb adatokkal szolgáló tanulmányból.