Betegségmegelőzés

Betilthatják, mégis előszeretettel fogyasztják a kamaszok – Amit az energiaitalokról tudni kell
december 07. | Egészség
Idén októberben (ismét) felmerült, hogy betiltsák Magyarországon a 18 éven aluliak számára az energiaital fogyasztását és vásárlását. Az indok egyértelmű: az italok károsak egészségünkre, a tapasztalatok szerint pedig a kamaszok igen nehezen tartják a határt. Megdöbbentő adatokból szemezgettünk. Az egy.hu cikke.

Skarlát, bárányhimlő, vírusfertőzések - Őszi gyerekbetegségek
október 24. | Általános
A hűvösebb idő, s főként a bölcsőde, óvoda és iskola beköszöntével a gyerekeknél óhatatlanul előtérbe kerülnek az őszi gyermekbetegségek. Melyek ezek, s vajon fel lehet készülni rájuk?

5 vitamin, ami segít megőrizni a fogaink egészségét gyermekkortól időskorig
október 19. | Egészség
Az egészséges szájnyálkahártya és fogazat fenntartásához nélkülözhetetlen vitaminok

Mindig beteg a gyerek? Így előzzük meg 5 lépésben!
október 05. | Egészség
A hidegebb időszakban sok gyermek szenved visszatérő légúti fertőzésektől. Mi ennek az oka és hogyan előzhető meg? Cikkünkből kiderül!

Miért horkolnak a babák?
szeptember 26. | Egészség
A horkolásnak a különböző életkorokban eltérő okai lehetnek: van, ami teljesen ártalmatlan, ám olyan is lehet, ami komoly problémát jelent a baba egészségére nézve.

Őszi immunturbó gyerekeknek
szeptember 14. | Egészség
Töltsük fel gyermekeink vitaminraktárait, hogy az immunrendszerük képes legyen kivédeni az ősz és a tél tipikus betegségeit!

Ezek lehetnek az elhúzódó orrfolyás okai gyerekeknél
szeptember 05. | Egészség
Összefoglaltuk, milyen okok állhatnak a szakaszos vagy állandó orrfolyás hátterében.

7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe
augusztus 24. | Egészség
Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.

Így kerüljük el a nyári intim fertőzéseket!
július 13. | Általános
A nyári, nőgyógyászati fertőzéseket nem kívülről bevitt, akár szexuális úton terjedő kórokozók, hanem a hüvely belső egyensúlyának megváltozása okozza. Tévhit ugyanis, hogy strandolást követően az uszoda vizétől vagy a természetes vizekben való fürdőzéstől alakulnak ki a kellemetlen panaszok.

A fültisztítás 5 aranyszabálya
július 04. | Egészség
Hogyan tisztítsuk, egyáltalán tisztítani kell-e a fülünket? Mit szabad és mi az, ami tilos?

4 bevált tipp a fogzás okozta panaszok enyhítésére
május 09. | Egészség
Minden kisgyerek másképp reagál a fogzás okozta tünetekre és ami az egyik fogacskánál tünetmentes és egyszerű volt, az a másiknál okozhat álmatlan éjszakákat. A fogzás nemcsak fájdalmat és nyálzást okoz, hanem egész sor panaszt, ezért is fontos, hogy ne csak a fájdalmat, hanem a tünetegyüttest együtt kezeljük természetes, szelíd gyógymódokkal. Az nlc.hu cikke

Öt étel, amit nem mosunk meg, pedig kellene!
március 16. | Egészség
Azt mindenki tudja, hogy az almát, a paprikát vagy az uborkát fogyasztás előtt meg kell mosni. Vannak azonban olyan ételek, melyekről nem is gondolnánk, hogy tele lehetnek baktériumokkal. A következő rövid lista segít elkerülni a fertőzést és az ételmérgezést.

Immunerősítők, amelyekből mindig jó, ha van otthon!
február 21. | Általános
Tél vége felé mindannyian érezhetjük, hogy fáradékonyabbak vagyunk, kevesebb az engergiánk és az immunrendszerünk is támogatásra szorulhat. Cikkünkben olyan hatékony immunerősítő ételeteket gyűjtöttünk össze, melyek egyszerűen és olcsón beszerezhetők.

Terjed az influenza - Mutatjuk, mit érdemes róla tudni!
február 09. | Egészség
Minden, amit az influenzáról tudni érdemes: mi okozza, melyek a tünetei, hogyan segíthetjük a gyorsabb gyógyulást és hogyan csökkenthetjük a szövődmények kialakulásának az esélyét. Az Egészségkalauz cikke.
.jpg&w=1080&h=720)
Ezekkel a zöldségekkel, gyümölcsökkel töltsük fel a vitaminraktárainkat tél végén!
február 02. | Egészség
Télen a szervezet kiürül a tápanyagokból, így szükség van pótlásra, egyfajta tavaszi megújulásként. Ezt pedig legegyszerűbben úgy tehetjük meg, ha olyan gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztunk, amelyek rostban, vitaminokban és egyéb tápanyagokban gazdagok.

5 illóolaj, ami fertőtlenít, illatosít és a fertőző betegségek megelőzésében is verhetetlen!
január 19. | Általános
Beköszöntött az ősz, elindult a bölcsi, az ovi és az iskola. Ezzel párhuzamosan pedig újra megjelentek az alsó- és felsőlégúti betegségek, a megfázás és a nátha. Ha nem akarjuk a gyermekünket folyamatosan gyógyszerrel tömni (és nem is szabad), a vitaminok mellett jó szolgálatot tesznek a betegségek megelőzésében az illóolajok. Mutatjuk az 5 legerősebbet, amelyek az őszi-téli időszakban nagyon jó szolgálatot tesznek.

Együnk minden nap mézet! Mutatjuk, mi mindenre gyógyír!
január 17. | Egészség
Tudta, hogy a repceméz gyomorsav ellen is érdemes bevetni? És azt, hogy a hársméz kolint tartalmaz? Vagy hogy az akácméz májregeneráló?

Így kerülhetjük el idén télen a megfázást!
december 15. | Egészség
Mit tegyünk, hogy gyermekünk immunrendszere erős legyen és kivédje a kórokozók támadásait?

5 gyógynövény, ami segít a vírusokkal szembeszállni
október 20. | Egészség
Az őszi, téli időszakban különösen oda kell figyelni az immunrendszer támogatására, érdemes a gyógynövények erejét is kihasználni.

Szellőztessünk, hogy megelőzzük a betegségeket! Így csináljuk!
szeptember 15. | Egészség
A hideg miatt ősszel és télen kevesebbszer nyitunk ablakot, pedig légcserére ebben az időszakban is ugyanolyan, vagy még nagyobb szükségünk van, mint más évszakokban. Összegyűjtöttük a szellőztetés szabályait és elmagyarázzuk, miért különösen fontos most, koronavírus-járvány idején.

5 szupererős immunerősítő élelmiszer, amelyekkel megelőzhetjük a betegségeket!
szeptember 08. | Egészség
Szervezetünk immunválasza megerősíthető megfelelő mennyiségű zöldség és gyümölcs fogyasztásával, hiszen ezek tápanyagdúsak, tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, élelmi rosttal és antioxidánsokkal. Mutatjuk, mit fogyasszon a család, hogy minden tagját elkerülje a betegség!

Támadnak a kullancsok és még veszélyesebbek, mint valaha!
július 07. | Egészség
Amit a kullancscsípésről és a Lyme-kórról tudni érdemes

A dehidratáltság (kiszáradás) jelei – Főként most érdemes erre jobban odafigyelni!
június 30. | Egészség
A gyerekek és a serdülők több mint 25%-a egyáltalán nem fogyaszt elég vizet a napi folyadékbevitelük részeként. A vízhiány hosszútávon szellemileg és testileg is tönkretehet. Ráadásul a nyári hőségben alapvetően is több folyadékra lenne szükség. Érdemes erre jobban odafigyelni!

Egyre több az allergiás gyerek - Mutatjuk, mi ennek az oka!
június 23. | Egészség
Világszerte mintegy 20.000 allergiát kiváltó anyagot, azaz allergént ismerünk, melyek évről évre egyre több embert érintenek. A gyerekek körében az elmúlt két évtizedben 50%-kal nőtt az allergiások száma. Vajon miért van ez így? A Semmelweis Egyetem szakemberei utánajártak az okoknak.

Ezért veszélyes melegben a légkondi! 5 tipp, hogy elkerüljük a klímaberendezés okozta betegségeket
május 24. | Egészség
Így maradhatunk egészségesek klímás helyiségben is! Összegyűjtöttük, miért lehet veszélyes a légkondi.

Így tanítsuk meg gyermekünknek az alapvető higiéniai szabályokat!
május 19. | Egészség
A legfontosabb, hogy mi magunk is jó példával járjunk elöl, ezen kívül pontosan megyarázzuk el, miért is olyan fontos odafigyelni a személyes higiéniára.

Semmelweis Egyetem: újabb kórokozó terjed a gyerekeknél, a tünetek jelentkezése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni
december 09. | Egészség
Orvosi beszámolók szerint a kisbabák körében terjed az RSV néven ismert légúti megbetegedés, ami a nagyobb gyerekeknél és a felnőtteknél nem okoz komoly megbetegedést. Jelenleg nincs a vírus által okozott fertőzésre célzott terápia vagy gyógyszer, ezért a megelőzésre különös hangsúlyt kell fektetni.emmelweis Egyetemen az elmúlt hónapokban nyolc-tízszeresére nőtt a légúti tünetekkel klinikán kezelt kisgyerekek száma – adta hírül a Semmelweis.hu.

A védőoltásokról szól a Semmelweis Egyetem új ismeretterjesztő sorozata
április 27. | Egészség
Hogyan állapítják meg az oltóanyagok hatékonyságát? Miért van szükség többlépcsős klinikai vizsgálatokra? Mi a különbség az oltási reakciók és oltási szövődmények között? A KliniKaland első évadában ezekre a kérdésekre is választ ad a Semmelweis Egyetem animációs kisfilmje, amely minden fontos részletet elmagyaráz a klinikai teszteléstől a mellékhatásokon át a nyájimmunitásig.

Vitamin kisokos: ezeket a vitaminokat pótolja tavasszal!
április 01. | Egészség
Télen jelentősen lecsökken szervezetünkben a vitamin szint, amelynek egyik jele a tavaszi fáradtság. A jó idő beköszöntével fontos pótolni az elengedhetetlen vitaminokat és az ásványi anyagokat. Így van ez kora tavasszal is, amikor még kevesebb a napsütés. Számos vitamin létezik, amelyek nagyon fontos szerepet játszanak a testünkben lejátszódó folyamatok koordinálásában. Ők a rend őrei, csapatban együttműködve a leghatékonyabbak.

Nem adja át babájának a fertőzést a covidos édesanya!
február 11. | Egészség
A koronavírussal fertőzött édesanyák ritkán adják át a vírust a csecsemőjüknek az alapvető fertőzésmegelőzési gyakorlatok betartása mellett, ráadásul a szoptató anyák anyatejében antitestek vannak, melyek védik a babát a megfertőződéstől, derült ki a témában készített eddigi legrészletesebb adatokkal szolgáló tanulmányból.

Erre figyeljen oda járvány idején, aki allergiás vagy asztmás!
október 08. | Egészség
Itt a pollenszezon, az arra allergiás betegek szénanáthásak, és meg vannak rémülve, tüneteik nem koronavírus-fertőzésre utalnak-e. Összefoglaltuk, mi a különbség a covid-19 és az allergia jellegzetes szimptómái között és hogyan érdemes óvni magunkat a megfertőződéstől.

7 őszi immunerősítő tipp gyerekeknek
augusztus 25. | Egészség
Így tegyük ellenállóvá gyermekünk immunrendszerét a hideg hónapokra!

Így csökkentsük a megfertőződés kockázatát, ha boltba megyünk!
április 02. | Egészség
Megkérdeztük dr. Benedek Pálma fül-orr-gégész szakorvost, ő mire figyel oda bevásárlás előtt, közben és után

Így kerülhetjük el a vírusos megbetegedéseket!
március 16. | Egészség
A leghatékonyabb módszerek az influenza és a vírusok okozta megbetegedések megelőzésére

Minden, amit a tüdőgyulladásról tudni kell!
január 09. | Egészség
A tüdőgyulladás kialakulásának okai, tünetei, kezelése és megelőzése

10+1 fontos szabály, amire oda kell figyelni, ha egzotikus helyre utazunk
január 02. | Egészség
Januárban sokan utaznak melegebb helyre és hagyják pár hétre maguk mögött a hideget. Összeállításunk nekik szól, hogy elkerülhessék a legveszélyesebb trópusi betegségeket.

7 tipp, hogy az ünnepek alatt is egészségesek maradjunk!
december 09. | Egészség
Így kerüljük el az emésztőrendszeri panaszokat és a betegségeket karácsonykor!

Így előzhetjük meg a cukorbetegség kialakulását!
november 14. | Egészség
A 2-es típusú diabétesz megelőzésének 6 hatékony módszere felnőtteknek és gyerekeknek

Így védjük a kicsiket a nátha szezonban!
október 24. | Egészség
Orrfújás, orrszívás és természetes gyógyulássegítő módszerek

Minden, amit a gyermekkori fülzúgásról tudni kell
október 14. | Egészség
A fülzúgás lehetséges okai és kezelése

Így erősítsük immunrendszerünket természetes módszerekkel!
október 03. | Egészség
Immunerősítés illóolajokkal

5 tipp, hogy gyermekünk ne betegedjen meg állandóan a közösségben
szeptember 09. | Egészség
Így turbózzuk fel gyermekünk immunrendszerét, hogy elkerüljék a betegségek!

3 vitamin, ami javítja gyermeke iskolai teljesítményét
augusztus 29. | Egészség
A 3 leghasznosabb okosító vitamin

Így ismerjük fel a növekedési fájdalmat!
augusztus 05. | Egészség
A növekedési fájdalom tipikus jelei, oka, kezelése és amikor szakemberhez kell fordulni

Az egészséges életmód 10 aranyszabálya gyermekkorban
augusztus 01. | Egészség
Ezeket tanítsuk meg gyermekünknek, hogy egészséges felnőtté válhassanak!

6 módszer, amely segít, ha fáj a baba hasa!
július 08. | Egészség
A csecsemőkori hasfájás lehetséges okai és enyhítése

10 fontos dolog, amit feltétlenül vigyünk a nyaralásra!
július 04. | Egészség
Ezek a dolgok nem hiányozhatnak a családi útipatikából!

Ezek a legfontosabb szűrések gyermekkorban!
június 27. | Egészség
Kötelező és opcionálisan választható szűrések újszülött kortól tinédzserkorig

Megfázás, felfázás és más nyári betegségek
június 10. | Egészség
Tévhit, hogy a felfázás, megfázás csak hideg időben csaphat le ránk! Felsoroltunk 7 okot, amelyek nyáron is megbetegíthetnek és nem csak a felnőttek, de a gyerekek is veszélyeztetettek!

Ezeket a betegségeket okozhatja a klímaberendezés!
június 06. | Egészség
5 tanács, hogyan maradhatunk egészségesek klímás helyiségben és hogyan kerülhetjük el a légkondi betegségeket.

Így ismerjük fel a kiütések típusait!
május 13. | Egészség
A kiütések leggyakoribb típusai, okai és kezelése gyermekkorban

Ezek a jelek utalhatnak vérszegénységre!
május 09. | Egészség
A vérszegénység jelei, okai és kezelése gyermekkorban

Így kezeljük a herpeszt!
május 06. | Egészség
A herpesz kezelésének 5 fontos szabálya, természetes módszerek és amivel semmiképpen se kísérletezgessünk.