FEL!

 Kedves Betegeink!

Áraink 2024. április 01-től változnak! Részleteket az Áraink menüpont alatt találhatnak.

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Immunerősítők, amelyekből mindig jó, ha van otthon!

Általános - Tél vége felé mindannyian érezhetjük, hogy fáradékonyabbak vagyunk, kevesebb az engergiánk és az immunrendszerünk is támogatásra szorulhat. Cikkünkben olyan hatékony immunerősítő ételeteket gyűjtöttünk össze, melyek egyszerűen és olcsón beszerezhetők.

Fokhagyma: a vírusölő

A fokhagymában olyan hatóanyagok találhatóak, melyek segítik a szervezet mikrobákkal szembeni védekezését, ráadásul azokkal a mikrobákkal is felveszik a harcot, amelyek már bekerültek a testünkbe (így nemcsak megelőzésként érdemes rendszeresen fokhagymát enni, hanem akkor is, ha már betegek vagyunk).

A fokhagyma emellett bizonyos krónikus, gyulladásos betegségek tüneteit is enyhítheti, és a szív- és érrendszerünk egészségét is segít megőrizni, például azzal, hogy normalizálja a vérnyomásunkat és a koleszterinszintünket. Naponta egy-két gerezd fokhagymát érdemes elfogyasztani. Legyünk azonban óvatosak: a fokhagyma irritálhatja az érzékenyebb gyomrot, és gyomorégést is okozhat.

Méz, a védő pajzs

Szintén a hagyományos immunerősítő ételek közé tartozik a méz: nemcsak antioxidáns hatásai vannak, de véd a vírusok, baktériumok és gombák ellen, enyhíti a gyulladásokat és gyorsítja a beteg szövetek gyógyulását. Már akkor érezhetjük jótékony hatását, ha naponta egy-egy teáskanálnyit fogyasztunk belőle. A méz emellett az emésztőrendszerünknek is jót tesz, külsőleg alkalmazva pedig nyugtatja, gyógyítja a gyulladt, irritált bőrt.

Gyömbér, az immunerősítő

Az erős aromájú gyömbért évezredek óta használják az életerő fokozására és az immunrendszer erősítésére. Antioxidáns, antiszeptikus, antibakteriális hatásai mellett a gyulladásokat is csökkenti, és olyan krónikus betegségek ellen is bevethető, mint a magas koleszterinszint. A gyömbért hagyományosan a gyomor gyógyítójának is tartják (nagyon hatékony például a hányinger csökkentésében), de torokfájás vagy nátha ellen is bevethető. Naponta kortyolgassunk el egy-két csésze gyömbérteát.

Tipp: Aki nem bírja a gyömbér jellegzetes ízét és csípősségét, annak alternatíva lehet a grapefruit és a citrom. Igazi immunshotot készíthetünk, ha 1 citrom és 1 grapefruit levét kifacsarjuk (az édesebb ízt kedvelők még egy narancsot is facsarhatnak hozzá) majd egy kis mézet is keverünk hozzá.

Zöld tea: antioxidáns

Ha a gyömbérteát nem találjuk annyira ízletesnek, egy másik itallal könnyedén "kiválthatjuk": a zöld tea ugyanis az egyik legjobb immunerősítő – számos más pozitív hatása mellett. A zöld teában található vegyületek, hatóanyagok védik a szervezetünket a vírusoktól és baktériumoktól, fokozzák az anyagcserét, megakadályozzák, hogy a testünkbe jutott mikrobák elszaporodjanak.

Az antioxidánsok pedig védenek a korai öregedés és a krónikus gyulladások hatásaival szemben. Számos kutatás bizonyította azt is, hogy a zöld tea rendszeres fogyasztása csökkenti többek között a szív- és érrendszeri betegségek, bizonyos daganatok, az agyvérzés, a csontritkulás vagy az ínybetegségek rizikóját. A zöld tea ráadásul élénkítő hatású és segíti a koncentrálást is. Érdemes tehát a napunkat egy csésze zöld teával indítani!

Joghurt: a belek jótevője

Meglepő módon, bizonyos szempontból a beleink is az immunrendszerünk részének tekinthetők: a bél található jótékony hatású baktériumok ugyanis védenek a betegséget okozó mikrobák ellen, megakadályozzák azok elszaporodását. A bélflóra egyensúlyának megőrzéséhez, illetve helyreállításához érdemes rendszeresen fermentált, probiotikumokban gazdag élelmiszereket fogyasztani, például joghurtot.

A joghurt javítja az emésztésünket, gyorsítja a gyógyulást és enyhíti a fertőző betegségekkel összefüggő kellemetlen tüneteket.

Tipp: Egy másik, könnyen elérhető és kedvező árú, igen egészséges élelmiszer a savanyú káposzta. Igen magas a vitamin- és ásványianyag-tartalma – például nagyon sok C-vitamin van benne, amely szintén támogatja az immunrendszerünket –, de jót tesz az emésztésünknek, a keringésünknek, és csökkenti a gyulladásokat is.

 Forrás: Egészségkalauz.hu; Fotó: Pixabay

Gyerekmosoly - 2023 február 21.
 

 

7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe

Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.

5+1 természetes antibiotikum a család egészségéért

A természetes antibiotikumokat már évszázadok óta használja az emberiség és bizony a mai napig a legtöbb háztartásban ott vannak. Miért ne használnánk hát ki előnyös, egészségtámogató tulajdonságaikat? Mutatunk 5+1 természetes antibiotikumot, melyeket érdemes rendszeresen fogyasztani betegségek megelőzésére.

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18