Indul a suli! 3 dolog, amit még tanév elején érdemes ellenőrizni és elintézni
június 03. | Egészség
Jövő héten indul az oktatás és a gyerekek újra egyre több időt töltenek az iskolapadban, majd otthon, íróasztalnál ülve. A nem megfelelő tanulási körülmények, vagy akár rejtett egészségügyi problémák sok gondot okozhatnak, ezért érdemes még a tanév elején lellenőrizni pár dolgot.
7+1 egészséges tízórai ötlet a suliba, ami garantáltan elfogy
május 02. | Étkezés
Tízórai, ami nem cukros péksüti, hanem valami tartalmas, egészséges, mégsem az iskolatáska alján találjuk meg napokkal később. 7+1 kipróbálásra érdemes tipp a Mindmegette.hu ötlettárából.
4 bevált tipp a fogzás okozta panaszok enyhítésére
április 11. | Egészség
Minden kisgyerek másképp reagál a fogzás okozta tünetekre és ami az egyik fogacskánál tünetmentes és egyszerű volt, az a másiknál okozhat álmatlan éjszakákat. A fogzás nemcsak fájdalmat és nyálzást okoz, hanem egész sor panaszt, ezért is fontos, hogy ne csak a fájdalmat, hanem a tünetegyüttest együtt kezeljük természetes, szelíd gyógymódokkal. Az nlc.hu cikke
Egyre több az allergiás gyerek - Mutatjuk, mi ennek az oka!
március 28. | Egészség
Világszerte mintegy 20.000 allergiát kiváltó anyagot, azaz allergént ismerünk, melyek évről évre egyre több embert érintenek. A gyerekek körében az elmúlt két évtizedben 50%-kal nőtt az allergiások száma. Vajon miért van ez így? A Semmelweis Egyetem szakemberei utánajártak az okoknak.
Így enyhíthetők az allergia tünetei természetes módszerekkel!
március 21. | Egészség
5 természetes módszer, amely segít a szénanátha és az allergiás tünetek enyhítésében
A 7 leggyakoribb gyerekbetegség
március 14. | Egészség
Íme a lista, hogy 18 éves kor alatt mely betegségek a leggyakoribbak!
Gyógyítsuk a tavaszi betegségeket gyógynövényekkel!
március 07. | Egészség
A gyógynövények tavasszal is hatékony segítőink lehetnek, sok probléma orvosolható velük anélkül, hogy rögtön gyógyszerhez kellene nyúlni.
5 hatékony növény az allergiás reakciók enyhítésére
február 29. | Egészség
Ezek a leghatékonyabb természetes légúttisztítók, ha allergiás a gyermeke!
Kiderült: Súlyos betegséget okozhat az okostelefonok és a LED lámpák által kibocsátott kék fény
február 27. | Egészség
A University College London kutatói szerint a modern környezetünk szerves részét képező, túlzott kék fény cukorbetegséget okozhat és lerövidítheti az életünket. Ezzen szemben a vörös fény csökkentheti a vércukorszintet, új kezelési lehetőségeket kínálva ezzel a betegség ellen - írta meg a Daily Mail.
A nagy tej-dilemma: igyuk vagy ne igyuk?
február 22. | Egészség
Nagyanyáink idejében még egészségesnek tartották a tejet és a gyerekek reggelije, tízóraija, uzsonnája mellé mindig járt valamilyen tejtermék. Napjainkban viszont egyre többen száműzik az étrendjükből és választják a növényi alternatívákat. Mit mond a táplálkozástudomány? Utánajártunk!
A legfontosabb szűrővizsgálatok újszülött kortól kamaszkorig
január 04. | Egészség
Lássuk csak, melyek a legfontosabb szűrések és vizsgálatok újszülött kortól a kamaszkorig!
Ételek, amikkel természetes módon erősítheti az immunrendszerét
december 19. | Egészség
A szervezet természetes ellenállóképessége javítható, ha étrendünk megfelelő mennyiségben tartalmazza többek között az immunrendszer felépítéséhez és aktivitásához szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat, fehérjéket és folyadékot.
Egy népbetegség, ami egyre több kisgyermeket érint: a diabétesz
november 14. | Egészség
November 14. a diabétesz világnapja, melyet első alkalommal 1991-ben szervezett a Nemzetközi Diabetes Szövetség (IDF) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO), látva a cukorbetegség világszerte növekvő terjedését. A diabétesz globális probléma, ma már több mint 537 millió cukorbeteg él világszerte, számuk évente 7 millióval növekszik.
Mindig beteg a gyerek? Így előzzük meg 5 lépésben!
október 05. | Egészség
A hidegebb időszakban sok gyermek szenved visszatérő légúti fertőzésektől. Mi ennek az oka és hogyan előzhető meg? Cikkünkből kiderül!
Mit tegyen, ha idegen test került a gyerek fülébe vagy orrába?
szeptember 28. | Egészség
A legfontosabb tennivalók, ha gyermeke bedugott valamit az orrába!
Megkezdődött a tipikus őszi betegségek időszaka: így turbózzuk fel az egész család immunrendszerét velük szemben!
szeptember 07. | Egészség
Az ősz a raktározás ideje, ilyenkor tölthetjük fel vitaminkészleteinket is télre. Minél tudatosabban állítjuk össze étrendünket, és válogatjuk meg az alapanyagokat, annál jobban fel tudjuk vértezni immunrendszerünket a különféle vírusos megbetegedések vagy a szezonális nátha ellen. Nézzük csak, milyen jótékony hatással bírnak az őszi zöldségek, gyümölcsök, és miért jó, ha ezekre építjük őszi vitaminkúránkat.
7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe
augusztus 24. | Egészség
Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.
Mit tegyen és mit ne, ha lázas a gyermeke?
augusztus 03. | Egészség
Tévhitek és a legfontosabb tudnivalók a lázról
Így kerüljük el a nyári intim fertőzéseket!
július 13. | Általános
A nyári, nőgyógyászati fertőzéseket nem kívülről bevitt, akár szexuális úton terjedő kórokozók, hanem a hüvely belső egyensúlyának megváltozása okozza. Tévhit ugyanis, hogy strandolást követően az uszoda vizétől vagy a természetes vizekben való fürdőzéstől alakulnak ki a kellemetlen panaszok.
Amit a gyermekkori hasfali sérvekről tudni érdemes
június 08. | Egészség
Mi okozza, milyen típusai ismertek és hogyan gyógyítható a hasfali sérv? Kérdéseinkre Dr. Fadgyas Balázs gyermeksebész válaszol.
Egy friss tanulmány összefüggést talált a gyerekkori mobilhasználat és a fiatal felnőttkori mentális egészség között
május 23. | Egészség
Az emberi agy összetettségét kutató nonprofit szervezet, a Sapien Labs május 15-én tette közzé összefoglalóját, amelyben a fiatalok okoseszköz-használata és mentális egészsége közötti összefüggéseket igyekeztek feltárni. A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy minél fiatalabban kap egy gyermek okostelefont, annál nagyobb eséllyel alakulnak ki nála később mentális problémák, fiatal felnőttként pedig rosszabb mentális egészséget tapasztalhat. Az ok-okozati összefüggés egyelőre nem bizonyított.
Normális pulzus értékek: mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek?
május 02. | Egészség
A pulzus nem más, mint az az érték, ami a percenkénti szívverésünket mutatja, egyszerűen kitapinthatjuk magunknak is, ha megtaláljuk a megfelelő pontot a csuklónkon. Na de mennyi a normális pulzus, mennyi a normális vérnyomás és pulzus érték? Mi okozhat a normál pulzus értékektől eltérően alacsony vagy éppen magas pulzusszámot, mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek, időseknek, milyen vérnyomás értékek tartoznak hozzá? A Pénzügycentrum.hu szakértői cikke.
Megfázás vagy allergia? Tünetek, amelyek alapján allergiára gyanakodhatunk
április 20. | Egészség
Tavasszal talán még aktuálisabb ez a kérdés, hiszen a pollenszezon beindulásával könnyen lehet, hogy gyermekünk nem is megfázás miatt tüsszög, hanem azért, mert allergiás. Mutatjuk, hogyan járhatunk utána, megfázás vagy allergia okozza-e gyermekünk tüneteit.
4 kisgyermekkori alvási probléma és megoldása
március 09. | Egészség
A kisgyermekkor normális velejárói az időnként felbukkanó alvási nehézségek. Mi okozhatja és mi a megoldás ezekben az esetekben?
Immunerősítők, amelyekből mindig jó, ha van otthon!
február 21. | Általános
Tél vége felé mindannyian érezhetjük, hogy fáradékonyabbak vagyunk, kevesebb az engergiánk és az immunrendszerünk is támogatásra szorulhat. Cikkünkben olyan hatékony immunerősítő ételeteket gyűjtöttünk össze, melyek egyszerűen és olcsón beszerezhetők.
Egyszerű gyógyszerbevétel a kicsiknél - A tabletta már a múlté, itt a szívószál, a zselé és a nyalóka!
február 16. | Egészség
Lázas és köhögő óvodás, sírás, bosszankodás – ismerős jelenetek egy család életéből, amikor orvosságot kell beadni a beteg gyerekeknek. Mindez már a múlté, hiszen itt vannak az új gyógyszerek, melyek kifejlesztésénél fokozottan odafigyeltek arra is, hogy bevételnél egyáltalán ne okozzanak kellemetlenséget, nehézséget. Nincs többé óriástabletta, keserű íz, mutatjuk, milyen új, forradalmi módszerek születtek a hatóanyagok zökkenő- és garantáltan sírásmentes bevételére!
5+1 természetes antibiotikum a család egészségéért
február 14. | Egészség
A természetes antibiotikumokat már évszázadok óta használja az emberiség és bizony a mai napig a legtöbb háztartásban ott vannak. Miért ne használnánk hát ki előnyös, egészségtámogató tulajdonságaikat? Mutatunk 5+1 természetes antibiotikumot, melyeket érdemes rendszeresen fogyasztani betegségek megelőzésére.
Ezek a tünetek és betegségek utalnak rá, hogy felborult a bélflóránk egyensúlya
február 07. | Egészség
Az immunrendszerünk működése és így az egészségünk nagymértékben a bélflóránk állapotától függ. Ha felborul az egyensúlya, az számtalan betegség kialakulásához vezethet.
Előzzük meg a kisgyermekkori fogszuvasodást, mert a maradó fogakat is károsítja!
január 26. | Egészség
A cukros édességek, a fagylaltok, az esti mézes tea, a meleg kakaó mind hozzájárulnak a gyermekek korai fogszuvasodásának kialakulásához, amely kis odafigyeléssel és a megfelelő szájápolási szokások kialakításával megelőzhető lenne. Ezért nagyon fontos, hogy már a bölcsődében és az óvodában megszeressék a gyerekek a fogmosást, három éves kor felett pedig ajánlott évenként a fogorvosi vizsgálat, problémás fogak esetében pedig félévente.
Ez lehet az oka, ha gyakran csuklunk! Mutatjuk, mikor kell orvoshoz fordulni!
január 24. | Egészség
A csuklás önmagában teljesen természetes és igen gyakori jelenség, ami általában nem okoz problémát. Előfordulhat azonban, hogy krónikussá válik. Ebben az esetben pedig érdemes szakemberhez fordulni.
Együnk minden nap mézet! Mutatjuk, mi mindenre gyógyír!
január 17. | Egészség
Tudta, hogy a repceméz gyomorsav ellen is érdemes bevetni? És azt, hogy a hársméz kolint tartalmaz? Vagy hogy az akácméz májregeneráló?
A 10 leghatásosabb gyógytea és illóolaj a téli betegségek megelőzésére
december 29. | Egészség
A legjobb vírus- és baktériumölő gyógynövények, melyekkel tea vagy illóolaj formájában hatékonyan kivédheti a tél tipikus betegségeit és gyógyíthatja a már kialakult gyulladásokat
Váltsunk életmódot! Így lehet sikeres hosszú távon is az elhatározásunk!
december 27. | Egészség
Új év, új célok: életmódváltás, több sport, tudatosabb táplálkozás, egészségmegőrzés. Az elhatározás az első lépés, ez után következnek a nagyobb kérdések: hogyan kezdjem el, hova forduljak, kinek higgyek? Szász Máté, a SYNLAB biológusa mondja el, mi lehet a sikeres életmódváltás kulcsa, miért érdemes például táplálkozási szakember segítségét kérni és miért nem érdemes csak az interneten olvasható tanácsokra hagyatkozni.
Idén ne a tökéletességről szóljon a karácsony! Tippek a nyugodt, meghitt ünnepekért (babával is)
december 20. | Egészség
Sokan esünk abba a hibába, hogy mindent tökéletesen akarunk csinálni a karácsonyra készülődve, túlhajszoljuk magunkat és mire elérkezik a várva várt ünnep, csak azt vesszük észre, kiégtünk. Sosem késő ezen változtatni, idén legyen egy kicsit másképp!
Így kerülhetjük el idén télen a megfázást!
december 15. | Egészség
Mit tegyünk, hogy gyermekünk immunrendszere erős legyen és kivédje a kórokozók támadásait?
Az egyik leggyakoribb téli betegség: a hörghurut
november 24. | Egészség
Minden, amit a hörghurutról tudni kell: tünetei, kezelése és megelőzése.
Így támogassa gyermeke immunrendszerét járvány idején!
november 17. | Általános
Ahhoz, hogy a gyerekek immunrendszere megfelelően fejlődjön és erős maradjon, ellenálljon az agresszív vírustámadásoknak, folyamatosan el kell látni szervezetüket hasznos tápanyagokkal. Felsoroltuk a legfontosabbakat!
Vitaminok, melyek javítják gyermeke iskolai teljesítményét!
november 08. | Egészség
A 3 leghasznosabb okosító vitamin
Védekezzen gyógynövényekkel a légúti kórokozók ellen!
november 03. | Egészség
Ezeket a gyógynövényeket fogyassza, hogy ne betegítsék meg a kórokozók az őszi-téli időszakban!
A kisgyermekkori székrekedés testi és lelki okai
október 27. | Egészség
A székrekedés tünetei, diagnózisa és kezelése
5 gyógynövény, ami segít a vírusokkal szembeszállni
október 20. | Egészség
Az őszi, téli időszakban különösen oda kell figyelni az immunrendszer támogatására, érdemes a gyógynövények erejét is kihasználni.
Egyszerű, tápláló és „dobozálló” ebédötletek a rohanós hétköznapokra
szeptember 27. | Egészség
Szeptember közepére már a legtöbben visszarázódunk a menetrendszerű hétköznapokba: visszatér a mókuskerék, vele együtt a stressz is, beköszönt a hűvösebb idő, ezzel együtt pedig a betegesebb, náthásabb időszak. Mindez gyengíti a szervezetünket, ezért érdemes már a kora őszi hetekben táplálkozásunkkal is támogatnunk immunrendszerünk működését: fogyasszunk megfelelő mennyiségű vitamint és minőségi tápanyagokat. Gökler Kriszti fitnesz- és életmódblogger, most két olyan gyorsan elkészíthető, finom és tápanyagdús receptet oszt meg velünk, ami tökéletesen szállítható ételdobozban és teljes értékű ebéd vagy tízórai lehet, akár az iskolában, akár a munkahelyen.
5 szupererős immunerősítő élelmiszer, amelyekkel megelőzhetjük a betegségeket!
szeptember 08. | Egészség
Szervezetünk immunválasza megerősíthető megfelelő mennyiségű zöldség és gyümölcs fogyasztásával, hiszen ezek tápanyagdúsak, tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, élelmi rosttal és antioxidánsokkal. Mutatjuk, mit fogyasszon a család, hogy minden tagját elkerülje a betegség!
Alvásproblémák, hasfájás – Jellegzetes szorongásos zavarok iskolakezdés idején
szeptember 01. | Egészség
Az iskolába kerülés, az új helyzethez való alkalmazkodás, az elvárások mind hozzájárulhatnak a gyerekek szorongásaihoz, előfordulhat az is, hogy visszalépnek egy korábban már túlhaladott fejlődési szakaszba.
Milyen a jó iskolatáska? - Előzzük meg a hátfájást!
augusztus 30. | Egészség
A rosszul megválasztott iskolatáska oka lehet a hátfájásnak, a rossz tartásnak és hosszú távon a meglévő gerincferdülést vagy gerincbetegségeket is súlyosbíthatja.
A dehidratáltság (kiszáradás) jelei – Főként most érdemes erre jobban odafigyelni!
június 30. | Egészség
A gyerekek és a serdülők több mint 25%-a egyáltalán nem fogyaszt elég vizet a napi folyadékbevitelük részeként. A vízhiány hosszútávon szellemileg és testileg is tönkretehet. Ráadásul a nyári hőségben alapvetően is több folyadékra lenne szükség. Érdemes erre jobban odafigyelni!
Amerikában már használják az intelligens okoscumit, ami akár életet is menthet!
június 09. | Egészség
Bőven lehet érveket felsorakoztatni a cumi ellen, ám egészen más a helyzet az intelligens cumival, amely koraszülöttek esetén akár életet is menthet.
Minden, amit gyermeke alvásáról egy szülőnek tudni érdemes!
május 31. | Egészség
Miért ébred fel gyakran? Hogyan alakíthatjuk ki a megfelelő alvási rutint? Megetessük-e vagy sem, ha felébred éjszaka? Miért alszik olyan keveset?
Vészesen kevés zöldséget és gyümölcsöt esznek a magyar gyerekek
május 05. | Egészség
Már az óvodások és a kisiskolások is átveszik a felnőttek helytelen táplálkozási szokásait
A baba emésztőrendszeri sajátosságain is múlhat, mennyire lesz félénk és ijedős
április 14. | Érdekességek
Meglepő eredményre jutott egy friss kutatás, amely szerint a baba bélbaktériumainak arányán is múlhat az, mennyire lesz ijedős kisgyerek majd felnőtt.
A gyerekeknél is jelentkezhet tavaszi fáradtság! Mutatjuk a tüneteit és a kezelését!
március 08. | Egészség
Mi az oka az ilyenkor jelentkező tüneteknek? A magyarázaton kívül pár hasznos tippet is adunk.
Már az újszülöttek szervezete is tele van mikroműanyaggal!
február 08. | Egészség
Mindenütt ott vannak az életünkben: megisszuk, megesszük, belélegezzük, hordjuk és magunkra kenjük őket. A mikroműanyagok mennyisége és elterjedése olyan méreteket öltött, hogy a szakemberek már „plasticene-ről”, azaz a műanyag koráról beszélnek, amelynek nem csak ránk, az utódainkra, de az egész bolygónkra nézve is végzetes hatása lehet.
Tanítsuk a stresszkezelést a gyerekeknek, hogy ne váljon belőlük ideges, kiégett felnőtt!
november 18. | Egészség
A stressz sajnos ma már a gyermekek körében sem ismeretlen jelenség, egyre több feladat és érzelmi, fizikai teher hárul már a legkisebbekre is. Vajon normálisnak tekinthető-e ez a tendencia és milyen módszerekkel segíthetjük gyermekeinket?
UNICEF:
október 07. | Egészség
A COVID–19 járvány lelki egészségre gyakorolt hatását még hosszú évekig nyöghetik a gyermekek és a fiatalok, figyelmeztet napokban megjelent tanulmányában az UNICEF. Az október 10-i Mentális Egészség Világnapja elé időzített jelentés legfontosabb megállapításai közé tartozik, hogy a világon 7 serdülőből 1 mentális betegségben szenved. Az öngyilkosság globálisan a negyedik vezető halálozási ok a 15-19 évesek körében, Kelet- és Nyugat-Európában, Közép-Ázsiában és Észak-Amerikában pedig a második.
7+1 étel, ami segíti a baba agyi fejlődését!
május 06. | Egészség
Összegyűjtöttünk olyan ételeket, melyek tele vannak a gyermeki agy fejlődéséhez szükséges tápanyagokkal. Adjuk ezeket rendszeresen csemeténknek!
5 tipp fáradtság ellen kicsiknek és nagyoknak!
április 15. | Egészség
Mi okozhat a gyerekeknél és nálunk, felnőtteknél fáradtság-érzetet és mit tehetünk ellene?
Túlsúlyos gyermeke? Ezek a betegségek is okozhatják!
szeptember 08. | Egészség
3 betegség, ami elhízáshoz vezethet
7 őszi immunerősítő tipp gyerekeknek
augusztus 25. | Egészség
Így tegyük ellenállóvá gyermekünk immunrendszerét a hideg hónapokra!
Így állítsa össze utazáshoz a nyári útipatikát!
július 23. | Egészség
Ezek a gyógyszerek és készítmények nem hiányozhatnak, ha utazik a család!
Ilyen súlyos problémákat okozhat gyermekének a késő esti mobilozás!
március 12. | Egészség
Így hat az éjszakába nyúló mobilozás és számítógépezés gyermeke fejlődésére
Ezeket a mozgásszervi problémákat előzhetjük meg már gyermekkorban! Eláruljuk hogyan!
január 13. | Egészség
5 módszer, amely segít a felnőttkori mozgásszervi problémák megelőzésében
Allergiás? Ezekre figyeljen az ünnepek alatt!
december 12. | Egészség
4 dolog, ami allergiát okozhat karácsonykor
Ezt teszi gyermekeinkkel a mozgásszegény életmód!
december 05. | Egészség
A 11 és 17 év közötti korosztály kóros mozgáshiányban szenved. A WHO elemzése szerint ötből négyen nem sportolnak eleget és ennek komoly következményei vannak az egészségükre nézve.
Így előzhetjük meg a cukorbetegség kialakulását!
november 14. | Egészség
A 2-es típusú diabétesz megelőzésének 6 hatékony módszere felnőtteknek és gyerekeknek
5 tipp, hogy gyermekünk ne betegedjen meg állandóan a közösségben
szeptember 09. | Egészség
Így turbózzuk fel gyermekünk immunrendszerét, hogy elkerüljék a betegségek!
Így védhetők ki gyermekkorban a húgyúti fertőzések!
augusztus 30. | Egészség
Minden, amit a gyermekkorban második leggyakrabban előforduló bakteriális fertőzésről tudni kell: mi okozza, melyek a tünetei, hogyan kezelhető, miért veszélyes és hogyan előzhető meg a húgyúti fertőzés.
10 bevált módszer a csecsemőkori allergia megelőzésére!
augusztus 27. | Egészség
Ezek az allergia jelei csecsemőkorban és így csökkenthetjük kialakulásának esélyét!
Ezért fontos kisgyermekkorban a délutáni alvás!
augusztus 06. | Egészség
A délutáni alvás jelentősége gyermekkorban és tanácsok, hogy könnyebb legyen az altatás
A gyerek széklete Önöknél is tabutéma? Ne legyen az!
július 30. | Egészség
A széklet jellemzői - Zöld vagy foltos? Esetleg nyákos, nyúlós? Emésztetlen ételdarabok vannak benne? Milyen a normális széklet és milyen eltérések számítanak még egészségesnek?
3+1 természetes módszer az allergia tüneteinek enyhítésére
július 26. | Egészség
Így csökkenthetők az allergia kellemetlen tünetei gyógyszerek nélkül!
Így válasszunk naptejet a babának és magunknak!
július 25. | Egészség
Miért nem jó ugyanaz a naptej a piciknek és nekük, felnőtteknek? Az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb szempontokat, amelyek alapján érdemes kiválasztani a naptejet a családnak.
A napozás 10 aranyszabálya kisgyermekes szülőknek
július 23. | Egészség
10 fontos tudnivaló, hogy a napsugarak ne váljanak az ellenségünkké
Őszre szobatiszta? Sikerülhet!
július 19. | Általános
Hogyan kezdjünk hozzá, mit érdemes tudni róla és mi az amit semmiképp se tegyünk, ha elérkezett a szobatisztaság ideje? 5 tipp, hogy lekerülhessen a pelus!
Ezért kerüljük a cukros üdítőket!
július 16. | Egészség
Egészséges és finom ital tippek a családnak a cukros üdítők helyett
Ilyen veszélyes lehet a babákra és a kisgyerekekre a hőség!
július 12. | Egészség
Ezek a veszélyek leselkednek a babákra és a nagyobb gyerekekre a nagy melegben. Praktikus tanácsok kánikula idejére.
Így készítse fel gyermekét a táborozásra!
július 05. | Egészség
Ezek nem hiányozhatnak a csomagból és az útipatikából, ha táborba megy gyermeke!
A kisgyermekkori mérgezések megelőzésének 5 alapszabálya
június 14. | Egészség
A leggyakoribb okok, melyek mérgezéshez vezethetnek és a legfontosabb teendők
Hasfájós a gyermeke? Ez az oka és így enyhítheti!
június 11. | Egészség
A hasfájás okai, kezelése, természetes módszerek a hasfájás enyhítésére
A legfontosabb tudnivalók a rovarcsípés allergiáról
június 07. | Egészség
A rovarcsípés allergia jelei és kezelése – Mit tegyünk allergiás reakció esetén?
5 betegség, ami elhúzódó köhögést okozhat
június 04. | Egészség
A köhögés csak egy tünet, derítse ki a valódi okot, milyen betegség áll a háttérben!
Ezért létfontosságú a napirend gyermeke fejlődéséhez!
május 31. | Egészség
5 ok, amiért alapvető a napi rutin és a rendszer egy család életében
Az egészséges táplálkozás gyerekkorban kezdődik!
május 24. | Étkezés
Ezekre az alapszabályokra érdemes odafigyelni, hogy gyermekünk egészséges fejlődéséhez minden fontos tápanyagot, a megfelelő arányban biztosítsunk!
Így védje ki a nyár tipikus gyerekbetegségeit!
május 17. | Egészség
Ezek a megbetegedések a leggyakoribbak nyáron a gyerekek körében és így előzheti meg őket.
Így csillapíthatja otthon a fülfájást!
április 19. | Egészség
A fülfájás lehetséges okai és bevált módszerek, melyek enyhítik a fájdalmat
Ezek a fényvédelem legfontosabb szabályai gyermekkorban
április 09. | Egészség
Így óvja gyermeke bőrének egészségét pici korban!
Ezek az okok állhatnak az étvágytalanság hátterében
április 05. | Egészség
Mikor a rossz szokások következménye és mikor utal betegségre az étvágytalanság?
A sikeres esti altatás 5 titka
március 22. | Érdekességek
Ha hosszadalmas és kész szenvedés az esti altatás, ezek a módszerek segíthetnek!
Ezekkel az ételekkel segíthetjük a beteg gyerek gyógyulását!
március 19. | Étkezés
Mit adjunk a kicsinek, ha megy a hasa, lázas?
A leghatékonyabb immunrendszer erősítő módszerek gyerekeknek
március 14. | Egészség
5 bevált módszer a tavaszi betegségek kivédésére
A gyermekkori horkolás problémát jelezhet!
március 12. | Egészség
Ezek az okok állhatnak a gyermekkori horkolás hátterében
Félnünk kell-e a kanyarótól?
március 08. | Egészség
Milyen betegség a kanyaró? Hogyan fertőz? A kanyaró tünetei, kezelése és megelőzése
Nyugtalanul alszik a baba? Lehet, hogy ételallergia okozza!
március 01. | Egészség
A csecsemőkori ételallergia oka, jelei és kezelése
Ezért fontos, hogy figyelje, milyen színű és állagú az orrváladék!
február 26. | Egészség
Betegségek, melyekre az orrváladék változásai hívják fel a figyelmet
Elváltozások a fejen, nyakon, melyek kisgyermekkorban kezelhetők a leghatékonyabban!
február 19. | Érdekességek
Veszélyt jelent-e a lenőtt nyelv, a fül előtti függelék és a dermoid tömlő és hogyan orvosolható?
Így kerülje el gyógynövényekkel a náthát!
február 14. | Egészség
Úgy érzi, nátha bujkál Önben? Bízza magát a gyógynövények erejére!
Ezért ne engedje, hogy gyermeke kihagyja a reggelit!
február 12. | Egészség
Ezért különösen veszélyes gyermekkorban a túlsúly! Ezekkel az egyszerű módszerekkel előzze meg az elhízást és annak egészségügyi kockázatait!
Így kerülje el az influenzát a gyerekekkel!
február 05. | Egészség
A 8 legfontosabb tudnivaló az influenzáról: tünetei, kezelése és megelőzése
Ezek immunrendszere legnagyobb ellenségei és leghatékonyabb támogatói!
január 31. | Egészség
Ne legyen saját szervezete ellensége! A következő módszereket alkalmazza, hogy kivédje a vírusok támadásait!
Lehet, hogy az Ön gyermeke is laktózérzékeny?
január 25. | Egészség
A laktózérzékenység jelei, típusai és kezelése
10 tipp, hogy gyermeke kicsattanó formában legyen télen is!
január 22. | Egészség
Hatékony módszerek az erős immunrendszerért
Ismerje meg a legjobb természetes gyógymódokat az influenza megelőzésére!
január 17. | Egészség
A szakemberek szerint ugyan még nincs influenzajárvány hazánkban, de egyre többen keresik fel a rendelőket influenzaszerű tünetekkel, megfázással, náthával. Ám nem kell azonnal gyógyszerhez nyúlnunk, hiszen vannak olyan természetes módszerek, melyek a szakemberek szerint is nagyon hatásosak a megelőzésben. Dr. Benedek Pálma, fül-orr-gégész segít, hogy kiválaszthassuk a leghatékonyabbakat, hogy a megfázásból, náthából ne legyen influenza!
Mit tegyünk, ha gyermekünknek arcüreggyulladása van?
január 15. | Egészség
Az arcüreggyulladás kialakulása, kezelése és megelőzése
4 módszer, ami valóban hatásos a vírusok és a téli betegségek ellen!
január 15. | Egészség
A téli időszakban, amikor szervezetünknek sok vírussal kell megküzdenie, különösen fontos, hogy óvjuk légutainkat, száj- és orrnyálkahártyánkat. Bemutatunk 4 egyszerű, de mégis rendkívül hatékony módszert, amelyekkel télen is megőrizheti nem csak saját, de családja egészségét is!
Így tegye egészségessé a finom karácsonyi menüsort!
december 20. | Egészség
5+1 bevált tipp, hogy az ünnepek is az egészség jegyében teljenek
Legyen az ünnepekre kicsattanó formában az egész család!
december 14. | Egészség
5 bevált mószer, hogy karácsonykor se betegedjen meg senki!
Miért kell a probiotikum antibiotikum-kúra esetén?
november 30. | Egészség
Mikor és hogyan szükséges antibiotikumot szedni? Hogyan óvhatjuk meg bélflóránk egészségét probiotikumokkal?