Indul a suli! 3 dolog, amit még tanév elején érdemes ellenőrizni és elintézni
június 03. | Egészség
Jövő héten indul az oktatás és a gyerekek újra egyre több időt töltenek az iskolapadban, majd otthon, íróasztalnál ülve. A nem megfelelő tanulási körülmények, vagy akár rejtett egészségügyi problémák sok gondot okozhatnak, ezért érdemes még a tanév elején lellenőrizni pár dolgot.
Így segíthetnek az állatok a gyermekek gyógyításában
augusztus 15. | Érdekességek
Terápiás kutyákkal teszik gördülékenyebbé a betegek ellátását, a Petős óvodások foglalkozásait vagy a hallgatók mindennapjait a Semmelweis Egyetemen. A szakemberek szerint az állatok jelenléte és a velük való interakció oldja a feszültséget, csökkenti a stresszt, és pozitív hatást gyakorol a mentális egészségre. Ősszel egy nemzetközileg hiánypótló kutatás is indul a Magatartástudományi Intézet irányításával, mely a lovasterápia hatékonyságának jobb megértését célozza.
Nagy magyar csecsemőkutatás: kiderült, mennyibe kerül egy szülés, milyen problémák merülhetnek fel szülést követően és hogy mennyit alszik egy baba élete első hónapjaiban
július 21. | Egészség
A tervek szerint majdnem 9000 magyar gyerek életét követi 25 éven keresztül a KSH Népességtudományi Kutatóintézetének kohorszkutatása. A most megjelent jelentésből kiderül, hogy hol és milyen módon születtek a kicsik, ez mennyibe került, hogyan alakult a szülők kapcsolata a baba születése után, ki végzi a házimunka nagyobb részét, hol alszanak a kicsik, mit esznek és hányszor ébrednek fel éjszaka.
Tanítsuk a stresszkezelést a gyerekeknek, hogy ne váljon belőlük ideges, kiégett felnőtt!
november 18. | Egészség
A stressz sajnos ma már a gyermekek körében sem ismeretlen jelenség, egyre több feladat és érzelmi, fizikai teher hárul már a legkisebbekre is. Vajon normálisnak tekinthető-e ez a tendencia és milyen módszerekkel segíthetjük gyermekeinket?
7+1 étel, ami segíti a baba agyi fejlődését!
május 06. | Egészség
Összegyűjtöttünk olyan ételeket, melyek tele vannak a gyermeki agy fejlődéséhez szükséges tápanyagokkal. Adjuk ezeket rendszeresen csemeténknek!
Így fejlesszük rajzolással, színezéssel és egyéb módszerekkel gyermekünk készségeit!
február 24. | Érdekességek
A rajzolás gyermekkorban fejleszti a kreativitást, a finommotorikát, szorongásoldó és nem mellesleg az önkifejezés egyik fontos eszköze, de előfordulhat, hogy gyermekünk nem az a típus, aki szeret ezzel bíbelődni. Aggodalomra azonban semmi ok, hiszen számtalan más lehetőség is létezik!
Jobb vagy bal agyféltekés a gyermekünk? Így derítheti ki!
október 21. | Érdekességek
Honnan tudhatjuk hogy jobb vagy bal agyféltekés dominancia jellemzi gyermekünket? Egyáltalán van-e ennek jelentősége?
A zene segít a figyelemhiány és a hiperaktivitás leküzdésében!
szeptember 30. | Érdekességek
Az ADHD tünetei és kezelési lehetőségei