Engedjük a gyerekeket fejlődni!
január 24. | Érdekességek
Egy Stanfordban készült tanulmány szerint egészséges, ha engedjük, hogy a gyerekek maguk is tapasztalnak és tanulnak. Cikkünkben ezt járjuk körül.
4 bevált tipp a fogzás okozta panaszok enyhítésére
április 11. | Egészség
Minden kisgyerek másképp reagál a fogzás okozta tünetekre és ami az egyik fogacskánál tünetmentes és egyszerű volt, az a másiknál okozhat álmatlan éjszakákat. A fogzás nemcsak fájdalmat és nyálzást okoz, hanem egész sor panaszt, ezért is fontos, hogy ne csak a fájdalmat, hanem a tünetegyüttest együtt kezeljük természetes, szelíd gyógymódokkal. Az nlc.hu cikke
Piros foltok, viszkető hólyagok a bababőrön - Melegkiütés vagy napallergia?
április 04. | Egészség
Csecsemőknél, kisgyerekeknél gyakori, de felnőtteknél sem ritka, hogy a nagy melegben piros kiütések, hólyagocskák jelennek meg a bőrükön. Hogy különböztethetjük meg a melegkiütést a napallergiától?
Miért hideg a kisbabák keze? Az esetek többségében nincs miért aggódnunk!
március 12. | Egészség
Szerencsére az esetek többségében semmi rosszat nem jelent, ha hideg a babák keze, amit a gyerekorvosok is megerősítenek: „Teljesen normális, hogy a csecsemő keze és lába hideg” – mondta Dr. Randy Thornton, a Wolfson Gyermekkórház gyermekorvosa.
Miért horkolnak a babák?
szeptember 26. | Egészség
A horkolásnak a különböző életkorokban eltérő okai lehetnek: van, ami teljesen ártalmatlan, ám olyan is lehet, ami komoly problémát jelent a baba egészségére nézve.
5 megdöbbentő szám a baba első évéből
augusztus 17. | Érdekességek
A baba születése és az első születésnapja között elképesztően sok változás megy végbe, ami számokban leírva még megdöbbentőbb, nézd csak meg!
Az év melyik napján születik a legtöbb baba Magyarországon? Meglepő statisztika
július 11. | Érdekességek
Bizonyára mindenki érezte már úgy, hogy a családi, baráti, ismerősi körben az év bizonyos hónapjaira jóval több születésnap esik, mint máskorra. Sokan gondolják, hogy a legtöbb gyerek szilveszterkor fogan és szeptemberben születik, ám a hazai statisztikák nem teljesen erről árulkodnak.
Életmentő lehet az ingyenes SMA-szűrés az újszülötteknek
június 06. | Egészség
A babák első 3-4 hónapjában a tünetek jellemzően nehezen felismerhetők, ezért sok SMA-s csecsemőt későn diagnosztizálnak, amikorra már elkezdődik a speciális mozgatóidegek gyors ütemű és visszafordíthatatlan elvesztése. Ezért is lehet életmentő az újszülöttkori, ingyenes SMA-szűrés!
4 kisgyermekkori alvási probléma és megoldása
március 09. | Egészség
A kisgyermekkor normális velejárói az időnként felbukkanó alvási nehézségek. Mi okozhatja és mi a megoldás ezekben az esetekben?
Allergia és ekcéma: ezeknél a gyerekeknél alakulhat ki nagyobb eséllyel
március 02. | Egészség
Az ekcéma többnyire allergiás válaszreakcióként kialakuló,viszketéssel járó bőrgyulladás. Egy Németországban végzett, átfogó kutatás szerint azoknál a gyerekeknél, akik túl korán kerülnek közösségbe, kialakulásának kockázata jóval nagyobb.
Az Apgar-érték – Mit jelent és hány pontot kap egy egészséges baba?
január 03. | Egészség
Virginia Apgar amerikai aneszteziológus az 1950-es években dolgozta ki rendszerét azzal a céllal, hogy a baba megszületése után gyorsan, rövid időn belül néhány standard segítségével megállapítható legyen, milyen állapotban van az újszülött.
Idén ne a tökéletességről szóljon a karácsony! Tippek a nyugodt, meghitt ünnepekért (babával is)
december 20. | Egészség
Sokan esünk abba a hibába, hogy mindent tökéletesen akarunk csinálni a karácsonyra készülődve, túlhajszoljuk magunkat és mire elérkezik a várva várt ünnep, csak azt vesszük észre, kiégtünk. Sosem késő ezen változtatni, idén legyen egy kicsit másképp!
Mosókapszula, ecet, gombelem - ha ezekre nem figyel oda, veszélyes lehet a gyerekekre
november 01. | Egészség
Dr. Novák Hunor gyermekorvos szerint ezeket a tanácsokat érdemes megfogadni, nehogy egy óvatlan pillanatban megtörténjen a baj.
Nagy magyar csecsemőkutatás: kiderült, mennyibe kerül egy szülés, milyen problémák merülhetnek fel szülést követően és hogy mennyit alszik egy baba élete első hónapjaiban
július 21. | Egészség
A tervek szerint majdnem 9000 magyar gyerek életét követi 25 éven keresztül a KSH Népességtudományi Kutatóintézetének kohorszkutatása. A most megjelent jelentésből kiderül, hogy hol és milyen módon születtek a kicsik, ez mennyibe került, hogyan alakult a szülők kapcsolata a baba születése után, ki végzi a házimunka nagyobb részét, hol alszanak a kicsik, mit esznek és hányszor ébrednek fel éjszaka.
Már megint fülfájás? Ezek az okok állhatnak a hátterében!
június 16. | Egészség
A fülfájás az egyik leggyakrabban előforduló gyermekkori panasz. A fogfájáshoz hasonlóan heves, lüktető jellegű a megjelenése, amely este, lefekvés után erősödhet. A fülfájás hátterében nyáron inkább a hallójáratgyulladások a gyakoribbak, az őszi-téli időszakban pedig a megfázásos panaszok kapcsán kialakuló fülkürthurut, illetve középfülgyulladás.
Amerikában már használják az intelligens okoscumit, ami akár életet is menthet!
június 09. | Egészség
Bőven lehet érveket felsorakoztatni a cumi ellen, ám egészen más a helyzet az intelligens cumival, amely koraszülöttek esetén akár életet is menthet.