FEL!

 Kedves Betegeink!

2024.08.01-től 2024.08.26-ig szabadság miatt telefonos elérhetőségünk korlátozottan érhető el (szerdánként 16.30-17.30 között)!

Megértésüket köszönjük!

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

gyermekpszichológia

Indul a suli! 3 dolog, amit még tanév elején érdemes ellenőrizni és elintézni

Jövő héten indul az oktatás és a gyerekek újra egyre több időt töltenek az iskolapadban, majd otthon, íróasztalnál ülve. A nem megfelelő tanulási körülmények, vagy akár rejtett egészségügyi problémák sok gondot okozhatnak, ezért érdemes még a tanév elején lellenőrizni pár dolgot.

Súlyos rendellenesség: minden tizedik gyerek érintett

A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, az ADHD Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százalékát érinti. Mi ez a rendellenesség? Milyen tünetekről ismerhetjük fel és hogyan kezelhető? A Pénzcentrum.hu cikkéből mindez kiderül!

Így segíthetnek az állatok a gyermekek gyógyításában

Terápiás kutyákkal teszik gördülékenyebbé a betegek ellátását, a Petős óvodások foglalkozásait vagy a hallgatók mindennapjait a Semmelweis Egyetemen. A szakemberek szerint az állatok jelenléte és a velük való interakció oldja a feszültséget, csökkenti a stresszt, és pozitív hatást gyakorol a mentális egészségre. Ősszel egy nemzetközileg hiánypótló kutatás is indul a Magatartástudományi Intézet irányításával, mely a lovasterápia hatékonyságának jobb megértését célozza.


Minden, amit a szeparációs szorongásról tudni érdemes

Milyen jelekből vehetjük észre, hogy szeparációs szorongásról van szó és hogyan kezeljük?

A mese varázsa repíti nyugtató álomba a gyerekeket

A Mikulással elkezdődik az év legizgalmasabb ünnepi időszaka a családi életben. Gyerekek és felnőttek napról napra erősebben élik át a várakozás örömét, ami a karácsonyi ajándékozáskor emelkedik a csúcspontjára. Nem könnyű ezeken a felhevült estéken ágyba parancsolni a gyerekeket, és ilyenkor még az esti mesék is különös jelentőséget kapnak. De előfordulnak olyan hétköznapi életszakaszok, helyzetek is, amikor a mese varázserejére van szükség, hogy az lenyugtassa, elcsöndesítse a kicsiket. A meseterápiát szakavatott pszichológusok vezetik, akiknek praxisában ezek az ősi, mindannyiunkban élő történetek segíthetnek a lelki gondokon.

Tanítsuk a stresszkezelést a gyerekeknek, hogy ne váljon belőlük ideges, kiégett felnőtt!

A stressz sajnos ma már a gyermekek körében sem ismeretlen jelenség, egyre több feladat és érzelmi, fizikai teher hárul már a legkisebbekre is. Vajon normálisnak tekinthető-e ez a tendencia és milyen módszerekkel segíthetjük gyermekeinket?

UNICEF:

A COVID–19 járvány lelki egészségre gyakorolt hatását még hosszú évekig nyöghetik a gyermekek és a fiatalok, figyelmeztet napokban megjelent tanulmányában az UNICEF. Az október 10-i Mentális Egészség Világnapja elé időzített jelentés legfontosabb megállapításai közé tartozik, hogy a világon 7 serdülőből 1 mentális betegségben szenved. Az öngyilkosság globálisan a negyedik vezető halálozási ok a 15-19 évesek körében, Kelet- és Nyugat-Európában, Közép-Ázsiában és Észak-Amerikában pedig a második.

Az együttalvás 5 pozitív hatása a gyerekek fejlődésére

Arra, hogy jó-e, ha a gyerek velünk alszik, egyszerűen nincs általános recept. Hiába indulunk úgy neki a szülőségnek, hogy mi biztosan nem fogunk együtt aludni a csemeténkkel, lehet, hogy ez az elképzelés nem fog működni. A rugalmatlan hozzáállás biztosan nem segít, ha a kisbabánk hasfájós, érzékenyebb az átlagosnál vagy egyszerűen csak testközelségre vágyik. Még ha nem is vesszük a szülői ágyba végleg, érdemes megfontolni, hogy amíg nagyon pici, mégis engedünk az elveinkből. Lehet, hogy pont ettől áll helyre az egyensúly és a nyugalom.

Így fejlesszük rajzolással, színezéssel és egyéb módszerekkel gyermekünk készségeit!

A rajzolás gyermekkorban fejleszti a kreativitást, a finommotorikát, szorongásoldó és nem mellesleg az önkifejezés egyik fontos eszköze, de előfordulhat, hogy gyermekünk nem az a típus, aki szeret ezzel bíbelődni. Aggodalomra azonban semmi ok, hiszen számtalan más lehetőség is létezik!

Elmondjuk, mitől lesznek karácsonykor (is) boldogabbak a gyermekeink!

Nem ezer ajándékra van szükség, hanem együtt töltött boldog pillanatokra!

Karácsonyra kisállatot? Ezeket vegyük figyelembe a választásnál!

Ha a karácsonyi listán kisállat szerepel, tippjeink segíthetnek, hogy a legmegfelelőbbet tudjuk kiválasztani.

Jobb vagy bal agyféltekés a gyermekünk? Így derítheti ki!

Honnan tudhatjuk hogy jobb vagy bal agyféltekés dominancia jellemzi gyermekünket? Egyáltalán van-e ennek jelentősége?


Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18

 

2024.08.01 és 2028. 08. 26. között csak szerda 16-18 között van rendelés!