Indul a suli! 3 dolog, amit még tanév elején érdemes ellenőrizni és elintézni
június 03. | Egészség
Jövő héten indul az oktatás és a gyerekek újra egyre több időt töltenek az iskolapadban, majd otthon, íróasztalnál ülve. A nem megfelelő tanulási körülmények, vagy akár rejtett egészségügyi problémák sok gondot okozhatnak, ezért érdemes még a tanév elején lellenőrizni pár dolgot.
Gyógyítsuk a tavaszi betegségeket gyógynövényekkel!
március 07. | Egészség
A gyógynövények tavasszal is hatékony segítőink lehetnek, sok probléma orvosolható velük anélkül, hogy rögtön gyógyszerhez kellene nyúlni.
Az ételallergia 4 kevésbé ismert tünete gyerekeknél
február 01. | Egészség
Ha a gyermek hasa sokat fáj, hasmenés vagy véres széklet, székrekedés jelentkezik, akkor arra gondolunk, hogy tünetei az étkezéssel lehetnek összefüggésben. Ilyenkor gyakran valóban beigazolódik a kivizsgálás során, hogy ételallergia áll a háttérben. De mi a helyzet, ha a jellegzetes gyomor- és bélrendszeri tünetek elmaradnak és más panaszok jelzik az ételallergiát?
Csecsemő- és kisgyermekkori tejallergia – Tünetei és kezelése
január 25. | Egészség
Ha egy csecsemő tartós hasmenéssel vagy éppen székrekedéssel küzd, esetleg evés után rendszeresen fáj a hasa, puffad, hány vagy bőrkiütései vannak, akkor elképzelhető, hogy tüneteit a laktóz vagy a tejfehérje váltja ki. Ilyenkor minden tejalapú élelmiszer fogyasztását kerülni kell, nem csak a babának, de az anyának is, ameddig szoptat.
Egyre több gyereknél alakul ki gyulladásos bélbetegség - Az IBD okai, tünetei és kezelése
november 30. | Egészség
Az elmúlt húsz évben drasztikusan emelkedett a gyulladásos bélbetegségekben (IBD) szenvedők száma. Hazánkban mintegy 60 ezer beteget tartanak számon, és a kór egyre fiatalabb korban alakul ki, ami főként az egészségtelen életmódnak – a dohányzásnak, a rostszegény táplálkozásnak és a gyorséttermi ételeknek – köszönhető. A betegek közül minden ötödik gyermek.
Mindig beteg a gyerek? Így előzzük meg 5 lépésben!
október 05. | Egészség
A hidegebb időszakban sok gyermek szenved visszatérő légúti fertőzésektől. Mi ennek az oka és hogyan előzhető meg? Cikkünkből kiderül!
7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe
augusztus 24. | Egészség
Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.
Diagnózis: hisztaminintolerancia - Vagy mégsem?
április 06. | Egészség
Az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt azoknak a száma, aki hisztamin intolerancia diagnózisa miatt szigorú diétára kényszerülnek, mert egy vérvizsgálat az úgynevezett DAO enzim csökkenését mutatta a szervezetükben. Az aktuális kutatások szerint a hisztamin intolerancia megállapításához azonban egyetlen laborvizsgálat nem elegendő, és nem áll rendelkezésre jelenleg egyetlen kiforrott diagnosztikus módszer sem a kórkép fennállásának igazolására.
Immunerősítők, amelyekből mindig jó, ha van otthon!
február 21. | Általános
Tél vége felé mindannyian érezhetjük, hogy fáradékonyabbak vagyunk, kevesebb az engergiánk és az immunrendszerünk is támogatásra szorulhat. Cikkünkben olyan hatékony immunerősítő ételeteket gyűjtöttünk össze, melyek egyszerűen és olcsón beszerezhetők.
Ezek a tünetek és betegségek utalnak rá, hogy felborult a bélflóránk egyensúlya
február 07. | Egészség
Az immunrendszerünk működése és így az egészségünk nagymértékben a bélflóránk állapotától függ. Ha felborul az egyensúlya, az számtalan betegség kialakulásához vezethet.
Ez lehet az oka, ha gyakran csuklunk! Mutatjuk, mikor kell orvoshoz fordulni!
január 24. | Egészség
A csuklás önmagában teljesen természetes és igen gyakori jelenség, ami általában nem okoz problémát. Előfordulhat azonban, hogy krónikussá válik. Ebben az esetben pedig érdemes szakemberhez fordulni.
Együnk minden nap mézet! Mutatjuk, mi mindenre gyógyír!
január 17. | Egészség
Tudta, hogy a repceméz gyomorsav ellen is érdemes bevetni? És azt, hogy a hársméz kolint tartalmaz? Vagy hogy az akácméz májregeneráló?
Váltsunk életmódot! Így lehet sikeres hosszú távon is az elhatározásunk!
december 27. | Egészség
Új év, új célok: életmódváltás, több sport, tudatosabb táplálkozás, egészségmegőrzés. Az elhatározás az első lépés, ez után következnek a nagyobb kérdések: hogyan kezdjem el, hova forduljak, kinek higgyek? Szász Máté, a SYNLAB biológusa mondja el, mi lehet a sikeres életmódváltás kulcsa, miért érdemes például táplálkozási szakember segítségét kérni és miért nem érdemes csak az interneten olvasható tanácsokra hagyatkozni.
A kisgyermekkori székrekedés testi és lelki okai
október 27. | Egészség
A székrekedés tünetei, diagnózisa és kezelése
A baba emésztőrendszeri sajátosságain is múlhat, mennyire lesz félénk és ijedős
április 14. | Érdekességek
Meglepő eredményre jutott egy friss kutatás, amely szerint a baba bélbaktériumainak arányán is múlhat az, mennyire lesz ijedős kisgyerek majd felnőtt.