Járvány

Betilthatják, mégis előszeretettel fogyasztják a kamaszok – Amit az energiaitalokról tudni kell
december 07. | Egészség
Idén októberben (ismét) felmerült, hogy betiltsák Magyarországon a 18 éven aluliak számára az energiaital fogyasztását és vásárlását. Az indok egyértelmű: az italok károsak egészségünkre, a tapasztalatok szerint pedig a kamaszok igen nehezen tartják a határt. Megdöbbentő adatokból szemezgettünk. Az egy.hu cikke.

Mikor érdemes covid tesztet csináltatni és melyiket?
szeptember 29. | Egészség
Milyen tünetekkel érdemes tesztet csináltatni? És melyiket válasszuk, ha megbízható eredményt szeretnénk? Minden, amit a PCR és a gyorstesztekről, a koronavírus fertőzés lefolyásáról, a fertőzőképességről tudni érdemes.

Covid-19: a gyerekek nagyobb veszélyben vannak, mint eddig bármikor
augusztus 05. | Egészség
A gyerekek immunizációja nagyon fontos, legalább két oltásra van szükség - nyilatkozta Szlávik János infektológus, a felnőtteknek pedig három oltást javasol. A szakember szerint egyelőre kötelező maszkhasználatra nincs szükség.

Olyan lesz a majomhimlő mint a covid? Kell-e félnünk tőle?
május 26. | Egészség
Azután, hogy a majomhimlő megjelent Európában, és napi szinten észlelnek új eseteket Spanyolországban és Nagy-Britanniában nemrég egy gyermek intenzív osztályra került a fertőzés miatt. – írta a Mirror.- A vírus általában enyhe, de ritka esetben súlyosabb kimenetele is lehet, a portál szerint ez gyermekeknél és az arra érzékenyebbeknél fordulhat elő.

Így tanítsuk meg gyermekünknek az alapvető higiéniai szabályokat!
május 19. | Egészség
A legfontosabb, hogy mi magunk is jó példával járjunk elöl, ezen kívül pontosan megyarázzuk el, miért is olyan fontos odafigyelni a személyes higiéniára.

WHO: Hirtelen megnőtt a súlyos májgyulladást okozó fertőzések száma a gyerekek között több országban
április 28. | Egészség
Múlt hét csütörtökig legalább 169 ismeretlen eredetű heveny hepatitisz esetet jelentettek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai régiójának 11 országából és a WHO amerikai régiójának egy országából – derül ki a WHO erről szóló közleményéből.

Egyre több gyereknél figyelhetők meg a long covidra utaló tünetek - Mutatjuk, mire kell figyelni!
március 24. | Egészség
Immár a koronavírus járvány negyedik hullámában vagyunk. Egyre többen betegszenek meg a delta és a delta plusz, és az új variáns, az omikron okozta fertőzés miatt és sajnos ezek a mutációk a gyerekeket sem kímélik. Egy friss kutatás szerint a 18 év alattiak minimum tizennégy százaléka az enyhe tüneteket követően még fél-egy évvel a megbetegedést követően is maradandó panaszokkal küzd. Sokan pedig arról sem tudnak, hogy koronavírusosak voltak, csak azt érzik, valami nagyon nincs rendben velük.

Tárgyak, amelyeket mindannyian elfelejtünk lefertőtleníteni, pedig nagyon fontos lenne!
március 10. | Egészség
A koronavírus fertőzéssel szemben a legjobb védekezési mód a megelőzés. Ha otthon maradunk a családunkkal, és az alapvető higiénés szabályokat is betartjuk, máris jelentősen lecsökkentettük annak kockázatát, hogy elkapjuk. De nem intézhető minden otthonról, időnként muszáj kimozdulni, ez pedig magában hordozza a veszélyét, hogy találkozunk a vírussal. Miután hazaértünk, és alaposan kezet mostunk, ezeket a tárgyakat mindenképpen fertőtlenítsük le!

Koronavírus: Erre figyeljünk, hogy ne fertőzzük meg a családtagjainkat!
november 25. | Egészség
Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a WHO állított össze egy iránymutatást azokra az esetekre, amikor a kórházi ellátás nem elérhető, vagy a tünetek enyhesége miatt kevésbé indokolt.

Gyakori kérdések és válaszok a gyerekek koronavírus-oltásával kapcsolatban
november 12. | Egészség
A koronavírus elleni oltás következő korcsoportja az 5-11 éveseké lesz, a szülőknek számos aggályuk merülhet fel az oltással kapcsolatban, hiszen kicsi gyerekekről van szó. Íme a leggyakoribb kérdések és a válaszok!

Rusvai Miklós: Ismét kockázatos olyan közösségi helyekre menni, ahol könnyen megfertőződhetünk
november 02. | Egészség
Immár hivatalosan is elérte hazánkat a koronavírus járvány negyedik hulláma. Rusvai Miklós virológus szakember arra hívta fel a figyelmet, hogy az egyéni belátásnak és felelősségvállalásnak most mindennél nagyobb a jelentősége, hiszen a közösségi terekben az oltás ellenére is megfertőződhetünk.

Még mindig ez az 5 legfontosabb higiénés szabály a koronavírus megelőzésére!
október 21. | Egészség
A covid-19 vírus okozta megbetegedés ellen egyelőre nincs védőoltás vagy gyógyszer, a legjobb védekezés a megfertőződéssel szemben a megelőzés. Íme az 5 leghatékonyabb módszer!

10 szuper immunerősítő tea, amely kiüti a nyeregből a bacikat!
szeptember 30. | Egészség
Az egész család fél a tél közeledtével egyre gyakoribbá váló felső légúti, vírusos megbetegedésektől? A védekezés leghatékonyabb módja a megelőzés és az immunerősítés. Ám mielőtt elkezdene gyógyszert tömni a családtagokba, érdemes próbát tenni a gyógynövényekkel. Bemutatjuk a 10 leghatékonyabb vírusgyilkost!

Ismét egy újabb (és egyre gyakoribb) koronavírus tünet!
szeptember 28. | Egészség
Immár két éve, hogy a mindennapjaink részévé váltak a Covid-19-ről és annak mutációiról szóló hírek. Míg az alapvírus tüneteit már kívülről fújjuk, addig az azóta megjelent új variánsok kapcsán folyamatosan jelennek meg új tünetek, melyek egyébként is igen változatosak lehetnek. Most ismét bővült a lista.

Kanadában már elkezdődött a 11 évnél idősebb gyermekek oltása Pfizer-vakcinával
május 11. | Egészség
A kanadai egészségügyi hatóság engedélyezte a 11 évesnél nagyobb gyerekek beoltását az amerikai-német fejlesztésű Pfizer-vakcinával, az Európai Unióban pedig most van engedélyeztetés alatt – adta hírül az AP amerikai hírügynökség.

Ez a koronavírus már nem az, ami egy évvel ezelőtt volt! Az új mutációk sokkal veszélyesebbek!
március 30. | Általános
Egyre több orvos, kutató és biológus ad hangot azon véleményének, miszerint a Covid-19 és annak mutációi soha nem fognak eltűnni az életünkből, az oltások ellenére sem. Egy évvel ezelőtt jóval kevesebb ismerettel rendelkeztünk még a koronavírussal kapcsolatban és sok információról derült ki, hogy téves. Mit tudunk most a covidról és mire számíthatunk? Valóban velünk marad örökre?

Minden, amit a koronavírusról jelenleg tudunk
március 25. | Egészség
7+1 fontos kérdés és válasz a koronavírussal, annak terjedésével, tüneteivel, kezelésével és megelőzésével kapcsolatban

Ezért adasd be mielőbb a koronavírus elleni oltást!
március 11. | Egészség
Itt a magyarázat, miért olyan fontos, hogy minél többen beadassák az oltást és miért nem kell félni a mellékhatásoktól!

Egyre több embert, köztük gyerekeket betegítenek meg a Covid-19 új mutációi!
március 09. | Egészség
Berobbant a járvány harmadik hulláma, még azelőtt, hogy a második hullám nyugvópontra jutott volna. Ráadásul a fertőzéseket a legtöbb esetben már a mutációk okozzák, melyek a gyerekekre nézve is nagyon veszélyesek, szövődményük akár sokszervi gyulladás is lehet és egyre gyakoribb az ún. elhúzódó Covid-szindróma is.

Mára többszörösen mutálódott a koronavírus, de vajon ezek ellen is hatásos az oltóanyag?
március 04. | Egészség
A Covid-19 kórokozójának tavalyi megjelenése óta a vírusnak már több mutációja terjed. Az oltóanyagot gyártó cégek a vírus genetikai szerkezetének megállapítása után azonnal elkezdték a gyártást. A kérdés csak az, hogy ha azóta mutálódott a vírus, akkor vajon hatékonyak-e az ellenük kifejlesztett védőoltások is.

A korábbiakban gondoltnál is nagyobb szerepe lehet a gyerekeknek a koronavírus továbbadásában!
március 02. | Egészség
Kutatók most ismételten arra figyelmeztetnek, hogy minden tünet megjelenése nélkül lehetnek fertőzöttek a gyerekek, majd a SARS-CoV-2 terjesztői.

Új koronavírus tünet, ami fertőzöttségre utalhat!
február 16. | Egészség
Kutatók szerint a nyelven végbemenő változások is utalhatnak rá, hogy a páciens elkapta a koronavírust.A megduzzadt vagy foltos nyelv is árulkodó jele lehet a koronavírus-fertőzöttségnek – állítja egy új kutatás.

Ez a koronavírus-fertőzés egyik legbiztosabb tünete!
január 21. | Egészség
Sokáig a lázat és a köhögést tartották a koronavírus-megbetegedés két legfőbb tünetének, ám a vírus első hulláma óta ezeknél van egy sokkal inkább jellemző tünet-együttes, amely szinte biztosan azt mutatja, hogy az illető megfertőződött.

Többszervi gyulladást okozhat gyerekeknél a koronavírus - Már hazánkban is diagnosztizálták!
január 04. | Egészség
Egyre több gyereknél és fiatalnál alakul ki az új típusú koronavírussal összefüggő súlyos gyulladásos állapot, amely akár a szívet is megtámadhatja és maradandó károkat okozhat. Mit érdemes tudni a többszervi gyulladásról? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat!

Nem a gyakoribb tesztelés miatt van több koronavírus eset!
december 28. | Egészség
Az új koronavírus elleni védőoltás megjelenése nem a varázsütésszerű változást, sokkal inkább a védekezés harmadik fázisát hozza el – mondta az InfoRádió Aréna című műsorának Oroszi Beatrix orvos-epidemiológus, a Semmelweis Egyetem munkatársa.

Mozgásra, friss levegőre járvány idején is szükség van! A sportolás aranyszabályai koronavírus idején
november 24. | Egészség
Amíg nincs kijárási tilalom, csak korlátozás, addig sport és szabadidős tevékenység céljából elhagyhatjuk az otthonunkat. Sőt, az egészségünk miatt kell is! Viszont vannak szabályok, amelyeket saját és mások védelme érdekében muszáj betartani. Mutatjuk, melyek ezek!
.jpg&w=1080&h=720)
Így érintenek bennünket a szigorítások és a karantén!
november 17. | Egészség
Az ELTE PPK kutatói ötezer fő bevonásával készítettek felmérést arról, hogyan érintenek minket a járvány miatt elrendelt intézkedések és életmódbeli változások.
.jpg&w=1080&h=720)
30 napra szólnak az új korlátozások a COVID-helyzet súlyosbodása miatt
november 12. | Egészség
Kedd éjféltől újabb szigorítások léptek életbe és mától közterületen kötelező a maszkhasználat is. A miniszterelnök szerint január közepéig nem lesz könnyű, tavasszal jöhet a fokozatos javulás a koronavírus-helyzetben.

Szabadba menni most is fontos, de nem mindegy, hogyan!
november 05. | Egészség
A koronavírussal kapcsolatban a 65 év felettiek és krónikus betegségben szenvedők számára egyértelmű a szakmai ajánlás, miszerint minden közösségi aktivitást és társas érintkezést nullára kell redukálni, mivel ők a legveszélyeztetettebbek. Ennek egyetlen lehetséges módja, ha otthon maradnak. De mi a helyzet a gyerekekkel és az egészséges felnőttekkel?

Erre figyeljen oda járvány idején, aki allergiás vagy asztmás!
október 08. | Egészség
Itt a pollenszezon, az arra allergiás betegek szénanáthásak, és meg vannak rémülve, tüneteik nem koronavírus-fertőzésre utalnak-e. Összefoglaltuk, mi a különbség a covid-19 és az allergia jellegzetes szimptómái között és hogyan érdemes óvni magunkat a megfertőződéstől.

Dúl a koronavírus járvány, hogyan engedjem így közösségbe a gyerekem?
október 01. | Egészség
10 tanács orvosoktól: Ezeket az óvintézkedéseket tegyük meg mindenképpen, hogy megelőzhessük a megfertőződést!

Ezek a legfertőzőbb helyek COVID idején!
szeptember 28. | Egészség
Ahogy sorra nyitnak az üzletek, kávézók, edzőtermek és szépségszalonok, egyre több ember érzi úgy, hogy elmúlt a veszély. A szakemberek azonban óvatosságra intenek és a New York Times-ban nemrégiben publikált kutatás tanulsága szerint vannak kifejezetten veszélyes helyek, ahol könnyen megfertőződhetünk! Vajon melyik a legkockázatosabb: a Starbucks, a McDonald’s, a kisbolt, az edzőterem vagy a körömszalon?

A virológus figyelmeztet: "Rajtunk múlik milyen hosszú és súlyos lesz a második hullám.”
szeptember 17. | Egészség
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a koronavírus járvány második hullámának hossza és súlyossága csakis rajtunk múlik!

A koronavírus nem fog eltűnni! Ez az egyetlen megoldás a kezelésére!
szeptember 10. | Egészség
A WHO szerint naivitás azt gondolni, hogy a koronavírus egyszer csak magától eltűnik. Sokkal valószínűbb, hogy életünk részévé válik, és akárcsak az influenza, szezonálisan vissza-visszatér és folyamatosan mutálódik. Kutatók ezrei dolgoznak egy hatékony és biztonságos vakcina kidolgozásán, kérdés, hogy mikor lesz meg ennek az eredménye.

Itt a tanévkezdésről szóló kormányrendelet!
augusztus 18. | Egészség
Így kezdődik hazánkban és a világ más országaiban: Németországban, Ausztriában, Olaszországban, Amerikában a tanév

„Egyes iskolák kinyitnak, mások a távoktatást választják majd szeptemberben”
augusztus 04. | Egészség
A Dél-pesti Centrumkórház osztályvezető infektológus főorvosa, dr. Szlávik János nyilatkozata az aktuális koronavírus helyzetről. Az InfoRádió interjúja

Így kezdődik szeptemberben az iskola!
július 30. | Egészség
A Semmelweis Egyetem rektorának, Merkely Bélának és Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak a legfrissebb nyilatkozata szerint erre számíthatunk a szeptemberi iskolakezdés kapcsán.

Lehet, hogy ez már a második hullám? A WHO legfrissebb állásfoglalása a COVID-19 járvány kapcsán
július 21. | Egészség
A WHO június első hetében tartott sajtóreggelijén dr. Ledia Lazeri,a szervezet magyarországi irodavezetője ismertette a legfrissebb kutatási adatokat és a szakemberek állásfoglalását, mikorra várható a pandémia második hulláma.

A járványszakértő: „Most már biztosan lesz második hullám, amely Kínában és Németországban el is indult.
június 25. | Egészség
A napokban már értesülthettünk róla, hogy Észak-Németországban újra belobbant a koronavírus- járvány és Kínából is újabb gócpontokról kaptunk hírt. A Univerisity of California járványspecialistája, Ravina Kullar szerint a COVID-19 második hulláma akár sokkal súlyosabb lefolyású is lehet, mint amilyen az első volt.

A járványügyi szakértő: „A Balaton biztonságos úti cél idén nyáron is!”
június 02. | Egészség
A Magyar Turisztikai Ügynökség júniustól arra buzdítja az utazóközönséget, hogy aki teheti, barangoljon belföldön és maradjon az ország határain belül, ezzel is támogatva a hazai gazdaságot és szolgáltatókat. A szállásadókat, vendéglátóhelyet üzemeltetőket pedig arra kéri, hogy a szakemberek által összeállított és folyamatosan frissülő Covid-19 kézikönyv szakmai ajánlásait, praktikus és gyakorlati tanácsait tartsák szem előtt.

Így csökkentsük a megfertőződés kockázatát, ha boltba megyünk!
április 02. | Egészség
Megkérdeztük dr. Benedek Pálma fül-orr-gégész szakorvost, ő mire figyel oda bevásárlás előtt, közben és után

Személyes kontaktus helyett online kapcsolattartás a gyógyításban is!
április 02. | Egészség
A koronavírus terjedése, a fertőzés veszélye számtalan területen, így az egészségügyben is arra ösztönözte a szakembereket, hogy olyan megoldásokat keressenek, amelyek nem veszélyeztetik sem a pácienseik, sem az orvosaik egészségét. Így jelent meg számos egészségügyi intézményben, orvosi rendelőben az online vagy telefonos konzultáció a személyes vizsgálat helyett.

Itt az influenza!
február 06. | Egészség
Most már hivatalosan is bejelentették, hogy Magyarországon influenza járvány van. Vajon hol van a legtöbb megbetegedés?

Minden, amit jelenleg a koronavírusról tudunk
február 03. | Egészség
Honnan jött? Hogyan terjed? Melyek a tünetei? Mennyire veszélyes és elérheti-e Magyarországot?