Az alábbi 5 illóolajnak erős az antibakteriális hatása, emellett az illata is kellemes, így párologtatóba cseppentve akár a nap 24 órájában alkalmazható.
Teafa
Ha az egészségre gyakorolt hatását nézzük, akkor nagyon magas a vírus. és baktériumölő hatása. Érdemes egy cseppet a tenyerünkbe cseppenteni például tömegközlekedés használata után. De ha otthon a felmosó vízbe cseppentünk 3-5 cseppet, akkor azzal nem csak felmosunk, hanem fertőtlenítünk is egyben a lakásban. Ha pedig párologtatni szeretnénk, akkor a térfertőtlenítésen kívül erős légtisztító hatása is van.
Eukaliptusz
Az eukaliptusz illatát szinte mind közül felismerni a legkönnyebb, mert annyira jellegzetes. Ennek az illóolajnak nagy hasznát vehetjük a beteges időszakban, mert légzéskönnyítő hatása van és emellett energetizál. Ha párologtatjuk, nem csak vírusölő hatása érvényesül, de semlegesíti a negatív energiákat is.
Menta
A menta illóolaj igencsak sokrétű, ezért sokféleképpen lehet felhasználni, attól függően mi a panaszunk. Legismertebb hatása, hogy gyomorbántalmak esetében emésztésserkentő, emellett légzéskönnyítő is egyben. Így az őszi-téli időszakra jó, ha mindig kéznél van. Párologtatva frissíti, fertőtleníti a levegőt, tea formájában pedig inkább az emésztésre van jó hatással.
Levendula
Az egyik legismertebb illóolaj mégis oly keveset tudunk róla. Az egyik legismertebb tulajdonsága, hogy nyugtat. Azt már kevesebben tudják, hogy gyulladáscsökkentő hatása is van. Megfázás, betegség esetén pár csepp a fürdővízbe vagy a lábfürdőbe csodákra képes. Ha diffúzorba cseppentjük, akkor harmonizáló hatása érvényesül. Gyerekeknek is segít, ha lefekvés előtt pár órával párologtatjuk a szobájukban ugyanis erősen stresszoldó, segíti az ellazulást és az elalvást is.
Citrom
A citrom illóolaja úgynevezett pártatlan illóolaj, mert kellemes, üde illatát szinte mindenki kedveli. A citrom illóolajának baktériumölő és nyiroktonizáló hatása a legismertebb. Ha teret szeretnénk frissíteni vele, bátran használjuk ezt az illóolajat, mert erősíti a harmónia- és boldogságérzetet.
Fotó: Pixabay/Monfocus