Banán
Szerencsére a banán az a gyümölcs, amelyet kellemesen édes íze miatt a legtöbb gyerek szeret. A banán szénhidrátban és emésztést támogató rostban gazdag és 6 hónapos kortól már a babák is fogyaszthatják.
Édesburgonya
Az édesburgonya egy rendkívül sokoldalúan elkészíthető zöldség, amely tele van káliummal, C-vitaminnal, rostokkal és béta-karotinnal. Fogyaszthatjuk pürésítve, sütve, főzve, édesen vagy sósan.
Avokádó
Az avokádó is igazi superfood, aminek magas a fehérjetartalma, és egészséges, egyszeresen telítetlen, „jó” zsírokat is tartalmaz.
Tojás
A tojásfehérje proteint, míg a sárgája cinket, A-, D-, E- és B12-vitamint tartalmaz, továbbá a sárgájában kolin is található, ami a kutatások szerint nagyon fontos az agy fejlődéséhez. Korábban a tojás bevezetését csak 1 éves kor után javasolták (mivel gyakori táplálékallergén), de újabban kis mennyiségben, fokozatosan bevezetve már szokták javasolni 1 éves kor előtt is egészséges gyermekeknél.
Sajt
A sajt fehérjét és zsírokat is tartalmaz, emellett található benne kalcium és riboflavin (B-12 vitamin) is, amely segíti energiává alakítani a fehérjéket, a szénhidrátokat és a zsírokat. A sajtot apró kockákra vágva add a kisgyereknek, hogy csökkentsd a fulladásveszély.
Sütőtök
Használjuk ki a sütőtök szezont és fogyasszunk belőle minél többször! A sütőtök ugyanis tele van antioxidánsokkal: béta-karotinnal, C-vitaminnal, emelett káliumot, rostokat, folátot, B-vitaminokat is bőven tartalmaz, de van benne némi omega-3 zsírsav is. Készíthetünk belőle krémlevest, pürét, lehet sütemények alapanyaga, de ha egyszerűen csak megsütjük, úgyis isteni.
Borsó
A sok főzelék közül talán a borsófőzelék a legkedveltebb a gyerekek körében. Használjuk is ki ezt, hiszen a borsó sok K-vitamint tartalmaz, amely a kalcium mellett fontos az egészséges csontok felépítéséhez. Ezen kívül A-, B- és C-vitamin, valamint folsav is található benne.
+1 Superfood:
Natúr joghurt
A joghurt kalciumot, fehérjét, foszfort tartalmaz, amelyek fontosak az egészséges csontok és fogak számára. A joghurtban található probiotikumok segítik az emésztést és támogatják az immunrendszert. Babák és kisgyerekek számára érdemes zsírdús joghurtot választani az alacsony zsírtartalmú vagy zsírmentes változatok helyett, mert az étrendjükben szükségük van a zsírokra. Az ízesített joghurtokat javasolt kerülni a magas cukortartalmuk miatt, ha édes ízre vágyunk, inkább házilag készítsünk natúr joghurtból, mézből és valamilyen kedvünkre való gyümölcsből.
Forrás: Parents.com; Gyerekszoba.hu; Fotó: Pixabay