Ahogy nekülnk, felnőtteknek, úgy a gyerekeknek is megnehezíti a hétköznapjait a tavaszi fáradtság, amit nem lenne szabad annyival elintézni, hogy idővel úgyis elmúlik magától.
Így ismerheted fel
Téved, aki azt gondolja, hogy a tavaszi fáradtság kizárólag erőtlenséggel jár együtt, ennél ugyanis szerteágazóbb a probléma. Amellett, hogy reggelente nehezen megy felkelés és a nap folyamán többször is rájuk tör az álmosság, további kellemetlenségek jelentkezhetnek. Ilyen a koncentrációs nehézség, a fejfájás, az ingerültség és a hangulatingadozás.
Ami segíthet
Ha a fentieket olvasva úgy érzed, hogy nálatok is felütötte a fejét a tavaszi fáradtság, jól jöhetnek az alábbi praktikák.
A reggelit nagy hiba kihagyni: néhány jól megválasztott tápláló finomság hozzájárulhat ahhoz, hogy energikusabban induljon a nap és a lendület tovább kitartson. Kerüljön a tányérra barna kenyér, teljes értékű gabona, friss vagy aszalt gyümölcs, olajos magvak, zöldségfélék!
Próbáljatok meg lassítani: a kimerültségnek sokszor az az oka, hogy a kelleténél több elfoglaltsága van a gyereknek. Lehet, hogy korábban gond nélkül vette az akadályokat, tavasszal azonban megterhelőnek érezheti a megszokott menetrendet. Nem dől össze a világ, ha egy-két hétig kicsit lazább beosztást követ!
Töltsetek minél több időt a szabad levegőn, az oxigéndús levegő mellett így D-vitaminhoz is jut a szervezet. Ez nemcsak az immunrendszer működését teszi hatékonyabbá, hanem a hangulatra is pozitívan hat.
A rendszeres, jól eső intenzitású sport energiával tölt fel és kedvezően hat a pihentető alvásra. Tavaszi fáradtság esetén nem ajánlott a túl intenzív edzés!
Forrás; Fotó: Unsplash/Annie Spratt