Előzzük meg zöldség- és gyümölcsturmixokkal a náthát!
Készítsünk szuperegészséges zöldség- és gyümölcskoktélokat, melyek mind a megelőzésben, mind pedig a megfázás kezelésében nagy segítséget nyújtanak. Különösen fontosak a szezonális zöldségek és gyümölcsök, amelyek tápértéke magasabb, több vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak
Tipp: Készítsünk közösen minden napra más színű turmixot, gyümölcssalátát, zöldséglevet vagy krémlevest, és díszítsük minél játékosabban, kreatívabban! Játsszunk a napok színeivel is: rajzoljunk színes naptárat és tegyük jól látható helyre.
Az ételek kiválasztásánál fokozottan figyeljünk az A-, C- és E-vitaminra!
A megfázások leggyakoribb oka az antioxidánsok, az A-, C-, E-vitaminok, valamint a cink és a szelén hiánya, így az őszi időszakban ügyeljünk ezek fokozott bevitelére. Megtalálhatjuk őket például a citrusfélékben, bogyós gyümölcsökben, paprikában, paradicsomban, olajos magvakban és a tengeri halakban egyaránt. Továbbá igazi C-vitamin bomba a padlizsán, a cékla és a savanyú káposzta is. Nassolnivalónak legjobb az E-vitaminban gazdag mandula és dió, de próbáljuk beépíteni a gyerekek étrendjébe az antioxidáns hatású, magas A-vitamin tartalmú brokkolit is, melynek jellegzetes ízét zsírszegény sonkával és sajttal könnyen gyerekbaráttá tehetjük.
Élvezzük az édes sütőtök szezont!
A sütőtök magas A-, B- és C-vitamin tartalma hatékonyan segít a nátha megelőzésében, az antioxidánsok és karotinoidok pedig megkötik a szabad gyököket, és erősítik az immunrendszert. Szezonja lévén pedig nagyobb tápértékkel bír, és vitamintartalma is magasabb. Készíthetünk belőle levest, tésztát, lekvárt vagy pitét is, de a gyerekek legnagyobb kedvence kétségkívül a mézzel kínált, megsütött tök, ami legalább annyira csábító desszert, mint amennyire egészséges.
Közös piacozásra és szakácskodásra fel!
Induljunk együtt bevásárló körútra és hagyjuk, hogy a gyerekek választhassák ki a nekik tetsző zöldséget és gyümölcsöt, így rögtön magukénak érezhetik a zsákmányokat. Még jobb, ha az ételek elkészítésében is részt vehetnek: készítsük a reggelit is együtt, közben pedig elmagyarázhatjuk, melyik hozzávaló miért hasznos.
+1. Töltsünk sok időt a friss levegőn!
A megfelelő táplálkozás mellett menjünk minél többször a szabadba! A kiadós mozgás után jobban megy az alvás is, ami ebben az időszakban és életkorban különösen fontos az immunrendszer erősítése szempontjából.
Forrás: Egészségtükör; Fotó: Pixabay