FEL!

 Kedves Betegeink!

2024.08.01-től 2024.08.26-ig szabadság miatt telefonos elérhetőségünk korlátozottan érhető el (szerdánként 16.30-17.30 között)!

Megértésüket köszönjük!

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Gyerekek májgyulladása: köze lehet a koronavírushoz?

Egészség - A betegséget sok tudós a koronavírussal hozza összefüggésbe.

A gyerekek ismeretlen májgyulladása Kanadában és Japánban is felbukkant. A WHO szerint eddig egy gyermek halt bele a gyulladásos májbetegségbe, de 17 gyereknél volt szükség májtranszplantációra. A májbetegség okait kereső tudósok közül sokan a koronavírussal hozzák azt összefüggésbe, egészen pontosan azt feltételezik, hogy a náthát okozó adenovírus elleni immunitás csökkenésével, a koronavírus-fertőzés utóhatásaival, vagy akár valamelyik vírus mutáns formájával is kapcsolatban állhatnak a májgyulladásos esetek - írja a Financial Times, amelynek cikkét a Portfólió szúrta ki.

Koronavírussal is összefüggésbe hozták

Az adenovírusos fertőzés leggyakrabban az alábbi tünetekkel jár:

  • tartós köhögés
  • kötőhártya-gyulladás
  • hasmenés

Az adenovírusok nagyon ritkán vezetnek hepatitiszhez, az egészséges gyermekeknél szinte soha. Mivel az esetek többségét az Egyesült Királyságban regisztrálták, ezért a brit kutatók élen járnak abban, hogy kiderítsék mi okozza a gyerekek májgyulladását.

Az 53 brit gyermek közül, akiket adenovírusra teszteltek, 40 pozitív eredményt adott. A több mint 100 brit eset 16 százaléka azonban koronavírusra is pozitív lett. Az országban jelenleg szekvenáló elemzést végeznek a betegektől származó adenovírus-mintákon, hogy kiderítsék, a vírus átvett-e olyan mutációkat, amelyek a gyerekeknél májgyulladást okozhatnak. A gyerekeknél a covid antitestek számát is megnézik.

A kutatók a covid elleni oltással kapcsolatban kiemelték, nincsen köze a betegséghez, mert a májgyulladás leginkább a 10 év alatti gyerekeket érinti, akik közül kevesen kaptak oltást.

A májgyulladás tünetei

A májgyulladást – főként az akut, enyhe fertőzések esetében – nem mindig kísérik érzékelhető tünetek. A hepatitis B lappangási ideje több hónap, akár fél év is lehet. A krónikus és az akut májgyulladás tünetei sok hasonlóságot mutatnak

A betegség kezdetén rossz közérzet, fáradtság, az ízületek és izmok fájdalma, láz, émelygés, fejfájás a jellemző tünet, a jobb oldalon, a bordák alatt a gyulladás miatt megnövekedett máj fájdalmat is okozhat, bőrkiütés is jelentkezhet.

Az akut májgyulladásra utaló tünetek a hányás, étvágytalanság, láz, hasmenés és a kiütések, de ezek számos más betegség kísérői is lehetnek, ezért előfordul, hogy nem ismerik fel a problémát.

Súlyosabb esetekben a beteg gyakran „besárgul”, vagyis a szeme fehérje és a bőre sárgás színűvé válik, mivel a beteg máj nem képes a vörös vértestek bomlásakor keletkező bilirubint lebontani. A krónikus állapot jele lehet ezen kívül a vizelet sötét színűvé válása és a széklet világos elszíneződése is.

Forrás: Portfólió; Fotó: Pixabay

 

Gyerekmosoly - 2023 november 09.
 

 

Ismét egy újabb (és egyre gyakoribb) koronavírus tünet!

Immár két éve, hogy a mindennapjaink részévé váltak a Covid-19-ről és annak mutációiról szóló hírek. Míg az alapvírus tüneteit már kívülről fújjuk, addig az azóta megjelent új variánsok kapcsán folyamatosan jelennek meg új tünetek, melyek egyébként is igen változatosak lehetnek. Most ismét bővült a lista.

Poszt-covid: ezt a szűrővizsgálatot javasolják a leggyakrabban az orvosok

Még ha enyhe lefolyású is volt a koronavírus-fertőzés, a poszt-covid szindróma hosszú távú hatásaival sajnos egyre több embernek számolnia kell.A koronavírusban megbetegedett emberek jelentős része a WHO adatai szerint szövődménymentesen felépül a betegségből, de körülbelül 10-20 százalékuknál különféle közép- és hosszú távú hatások jelentkeznek. Ezeket a közép- és hosszú távú hatásokat együttesen poszt-covid szindrómának nevezzük, melyeket alapos, átfogó vizsgálatokkal a betegség után érdemes feltérképezni a mielőbbi teljes gyógyulás érdekében.

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18

 

2024.08.01 és 2028. 08. 26. között csak szerda 16-18 között van rendelés!