FEL!

 Kedves Betegeink!

2024.04.29-től 2024.05.06-ig szabadság miatt telefonos elérhetőségünk szünetel!

Megértésüket köszönjük!

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Blog

Blogunk hetente frissülő tartalommal segít eligazodni a gyermekbetegségek rengetegében. Szakembereink hasznos tanácsokat adnak olyan gyakorlati kérdésekben, melyek minden család hétköznapjaiban előfordulhatnak: mit tegyünk, ha láza van a gyereknek, hogyan kezeljük a náthát, mikor gyanakodjunk középfül-gyulladásra, vajon egyszerű gyomorrontásról van-e szó, milyen tünetei vannak egy-egy komolyabb betegségnek. Egészségmegőrző praktikákkal segítjük a betegségek elkerülését és tippeket adunk, hogyan biztosíthatjuk gyermekünk vitaminigényét, hogyan erősíthetjük immunrendszerét, hogy minél ritkábban kelljen orvoshoz fordulni.

Egy friss tanulmány összefüggést talált a gyerekkori mobilhasználat és a fiatal felnőttkori mentális egészség között

Az emberi agy összetettségét kutató nonprofit szervezet, a Sapien Labs május 15-én tette közzé összefoglalóját, amelyben a fiatalok okoseszköz-használata és mentális egészsége közötti összefüggéseket igyekeztek feltárni. A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy minél fiatalabban kap egy gyermek okostelefont, annál nagyobb eséllyel alakulnak ki nála később mentális problémák, fiatal felnőttként pedig rosszabb mentális egészséget tapasztalhat. Az ok-okozati összefüggés egyelőre nem bizonyított.

Szénanátha vagy keresztallergia? - Meghatározza, hogy mit szabad enni, és mit nem

Sokan összekeverik a kettőt, pedig fontos a precíz diagnózis és hogy tisztában legyünk vele, pontosan milyen allergia az, amitől szenvedünk, így kideríthető, mit szabad enni, és mit nem.

Serdülőkori szédülés: a gyors növekedés, de akár magas vérnyomás is okozhatja!

Serdülőkorban gyakran előforduló probléma, hogy a tinédzserek szédülésre, ájulásközeli állapotra panaszkodnak, különösen hirtelen testhelyzet-változtatást követően, egy iskolai évzárón több órás állás közben vagy éppen a nyári melegben. Mi lehet ennek az oka? Vajon kóros eltérésre utalhat vagy tényleg csak a gyors növekedés okozza? Utánajártunk!

Csalánkiütés, torokduzzanat, viszketés, bőrpír és hólyagok – Így ismerjük fel a veszélyes rovarcsípést!

Kipirosodott, irritált bőr, viszketés, hólyagok – ezek a rovarcsípések jellegzetes tünetei, melyek a legtöbbször néhány nap alatt és fájdalom nélkül elmúlnak. Ám ha a csípés helye elfertőződik, csalánkiütés vagy torokduzzanat alakul ki, esetleg a gyulladt terület átmérője nagyobb, mint 10 cm, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni, függetlenül attól, hogy pók, szúnyog, ágyipoloska vagy egyéb rovar okozza a fájdalmas tüneteket. Hazánkban is megjelent már a tigrisszúnyog, ami akár súlyos betegségeket is terjeszthet.

A gyermekkori székrekedés - Tények és tévhitek

Mi számít székrekedésnek, mi segít, és mi nem? Utánajártunk a székrekedéssel kapcsolatos tényeknek és tévhiteknek!

Normális pulzus értékek: mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek?

A pulzus nem más, mint az az érték, ami a percenkénti szívverésünket mutatja, egyszerűen kitapinthatjuk magunknak is, ha megtaláljuk a megfelelő pontot a csuklónkon. Na de mennyi a normális pulzus, mennyi a normális vérnyomás és pulzus érték? Mi okozhat a normál pulzus értékektől eltérően alacsony vagy éppen magas pulzusszámot, mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek, időseknek, milyen vérnyomás értékek tartoznak hozzá? A Pénzügycentrum.hu szakértői cikke.

Életet menthet az új digitális fejlesztés, mely riaszt, ha kisgyermek marad az autóban

Évente közel 40 gyerek veszíti életét csak az USA-ban hőguta miatt, ami azért következett be, mert az autóban felejtették őket. Most itt a megoldás, hogy ez soha ne fordulhasson elő!

Létezik szúnyogcsípés allergia gyerekeknél?

A szúnyogcsípés gyerekeknél akár erős tünetekkel, ijesztő duzzanattal és intenzív viszketéssel is járhat. Lehet ez súlyos allergiás reakció jele?

Megfázás vagy allergia? Tünetek, amelyek alapján allergiára gyanakodhatunk

Tavasszal talán még aktuálisabb ez a kérdés, hiszen a pollenszezon beindulásával könnyen lehet, hogy gyermekünk nem is megfázás miatt tüsszög, hanem azért, mert allergiás. Mutatjuk, hogyan járhatunk utána, megfázás vagy allergia okozza-e gyermekünk tüneteit.

Minden, amit a szeparációs szorongásról tudni érdemes

Milyen jelekből vehetjük észre, hogy szeparációs szorongásról van szó és hogyan kezeljük?

TOP3 vitamin és az 5 leghatékonyabb okosító szupertáplálék gyerekeknek

A 3 leghasznosabb okosító vitamin és 5 szupertáplálék az egészségért és az erős immunrendszerért

Diagnózis: hisztaminintolerancia - Vagy mégsem?

Az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt azoknak a száma, aki hisztamin intolerancia diagnózisa miatt szigorú diétára kényszerülnek, mert egy vérvizsgálat az úgynevezett DAO enzim csökkenését mutatta a szervezetükben. Az aktuális kutatások szerint a hisztamin intolerancia megállapításához azonban egyetlen laborvizsgálat nem elegendő, és nem áll rendelkezésre jelenleg egyetlen kiforrott diagnosztikus módszer sem a kórkép fennállásának igazolására.

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18