Előzzük meg a kisgyermekkori fogszuvasodást, mert a maradó fogakat is károsítja!
január 26. | Egészség
A cukros édességek, a fagylaltok, az esti mézes tea, a meleg kakaó mind hozzájárulnak a gyermekek korai fogszuvasodásának kialakulásához, amely kis odafigyeléssel és a megfelelő szájápolási szokások kialakításával megelőzhető lenne. Ezért nagyon fontos, hogy már a bölcsődében és az óvodában megszeressék a gyerekek a fogmosást, három éves kor felett pedig ajánlott évenként a fogorvosi vizsgálat, problémás fogak esetében pedig félévente.
Ez lehet az oka, ha gyakran csuklunk! Mutatjuk, mikor kell orvoshoz fordulni!
január 24. | Egészség
A csuklás önmagában teljesen természetes és igen gyakori jelenség, ami általában nem okoz problémát. Előfordulhat azonban, hogy krónikussá válik. Ebben az esetben pedig érdemes szakemberhez fordulni.
5 illóolaj, ami fertőtlenít, illatosít és a fertőző betegségek megelőzésében is verhetetlen!
január 19. | Általános
Beköszöntött az ősz, elindult a bölcsi, az ovi és az iskola. Ezzel párhuzamosan pedig újra megjelentek az alsó- és felsőlégúti betegségek, a megfázás és a nátha. Ha nem akarjuk a gyermekünket folyamatosan gyógyszerrel tömni (és nem is szabad), a vitaminok mellett jó szolgálatot tesznek a betegségek megelőzésében az illóolajok. Mutatjuk az 5 legerősebbet, amelyek az őszi-téli időszakban nagyon jó szolgálatot tesznek.
Együnk minden nap mézet! Mutatjuk, mi mindenre gyógyír!
január 17. | Egészség
Tudta, hogy a repceméz gyomorsav ellen is érdemes bevetni? És azt, hogy a hársméz kolint tartalmaz? Vagy hogy az akácméz májregeneráló?
A téli náthát gyakran a poratka okozza
január 10. | Egészség
Krónikus orrdugulást, úgynevezett „allergiás náthát”, ritkább esetben szemvörösséget, szemviszketést okozhat a télen gyakrabban jelentkező házipor-allergia. Mutatjuk, mit tehetünk a kellemetlen tünetek enyhítésére.
Az Apgar-érték – Mit jelent és hány pontot kap egy egészséges baba?
január 03. | Egészség
Virginia Apgar amerikai aneszteziológus az 1950-es években dolgozta ki rendszerét azzal a céllal, hogy a baba megszületése után gyorsan, rövid időn belül néhány standard segítségével megállapítható legyen, milyen állapotban van az újszülött.