Blog
Blogunk hetente frissülő tartalommal segít eligazodni a gyermekbetegségek rengetegében. Szakembereink hasznos tanácsokat adnak olyan gyakorlati kérdésekben, melyek minden család hétköznapjaiban előfordulhatnak: mit tegyünk, ha láza van a gyereknek, hogyan kezeljük a náthát, mikor gyanakodjunk középfül-gyulladásra, vajon egyszerű gyomorrontásról van-e szó, milyen tünetei vannak egy-egy komolyabb betegségnek. Egészségmegőrző praktikákkal segítjük a betegségek elkerülését és tippeket adunk, hogyan biztosíthatjuk gyermekünk vitaminigényét, hogyan erősíthetjük immunrendszerét, hogy minél ritkábban kelljen orvoshoz fordulni.

6 ok, ami haspuffadást okozhat
január 05. | Egészség
A haspuffadás okai, megelőzése és kezelési lehetőségei

Az Apgar-érték – Mit jelent és hány pontot kap egy egészséges baba?
január 03. | Egészség
Virginia Apgar amerikai aneszteziológus az 1950-es években dolgozta ki rendszerét azzal a céllal, hogy a baba megszületése után gyorsan, rövid időn belül néhány standard segítségével megállapítható legyen, milyen állapotban van az újszülött.

A 10 leghatásosabb gyógytea és illóolaj a téli betegségek megelőzésére
december 29. | Egészség
A legjobb vírus- és baktériumölő gyógynövények, melyekkel tea vagy illóolaj formájában hatékonyan kivédheti a tél tipikus betegségeit és gyógyíthatja a már kialakult gyulladásokat

Váltsunk életmódot! Így lehet sikeres hosszú távon is az elhatározásunk!
december 27. | Egészség
Új év, új célok: életmódváltás, több sport, tudatosabb táplálkozás, egészségmegőrzés. Az elhatározás az első lépés, ez után következnek a nagyobb kérdések: hogyan kezdjem el, hova forduljak, kinek higgyek? Szász Máté, a SYNLAB biológusa mondja el, mi lehet a sikeres életmódváltás kulcsa, miért érdemes például táplálkozási szakember segítségét kérni és miért nem érdemes csak az interneten olvasható tanácsokra hagyatkozni.

Ezekből a gyógynövényekből legyen otthon karácsonykor!
december 22. | Egészség
Dr. Sebő Zsuzsa mentőorvos-homeopata elmondja, milyen gyógynövényeket érdemes otthon tartanunk az ünnepek alatt.

Idén ne a tökéletességről szóljon a karácsony! Tippek a nyugodt, meghitt ünnepekért (babával is)
december 20. | Egészség
Sokan esünk abba a hibába, hogy mindent tökéletesen akarunk csinálni a karácsonyra készülődve, túlhajszoljuk magunkat és mire elérkezik a várva várt ünnep, csak azt vesszük észre, kiégtünk. Sosem késő ezen változtatni, idén legyen egy kicsit másképp!

Így kerülhetjük el idén télen a megfázást!
december 15. | Egészség
Mit tegyünk, hogy gyermekünk immunrendszere erős legyen és kivédje a kórokozók támadásait?

A szülők rémálma: a fülfájás - Ezek a lehetséges okai
december 08. | Egészség
Fájdalmas fülbetegségek és a fülfájás egyéb lehetséges okai

A mese varázsa repíti nyugtató álomba a gyerekeket
december 06. | Érdekességek
A Mikulással elkezdődik az év legizgalmasabb ünnepi időszaka a családi életben. Gyerekek és felnőttek napról napra erősebben élik át a várakozás örömét, ami a karácsonyi ajándékozáskor emelkedik a csúcspontjára. Nem könnyű ezeken a felhevült estéken ágyba parancsolni a gyerekeket, és ilyenkor még az esti mesék is különös jelentőséget kapnak. De előfordulnak olyan hétköznapi életszakaszok, helyzetek is, amikor a mese varázserejére van szükség, hogy az lenyugtassa, elcsöndesítse a kicsiket. A meseterápiát szakavatott pszichológusok vezetik, akiknek praxisában ezek az ősi, mindannyiunkban élő történetek segíthetnek a lelki gondokon.

Ezért a játék a legnagyszerűbb fejlesztő módszer!
december 01. | Érdekességek
Mi mindenre jó a játék? Készségeket fejleszt, növeli a kreativitást és a képzelőerőt, fontos szociális készségeket alapoz meg és nem utolsó sorban feszültséget old és örömet okoz.

7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe
november 29. | Egészség
Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.

Az egyik leggyakoribb téli betegség: a hörghurut
november 24. | Egészség
Minden, amit a hörghurutról tudni kell: tünetei, kezelése és megelőzése.