Az év melyik napján születik a legtöbb baba Magyarországon? Meglepő statisztika
július 11. | Érdekességek
Bizonyára mindenki érezte már úgy, hogy a családi, baráti, ismerősi körben az év bizonyos hónapjaira jóval több születésnap esik, mint máskorra. Sokan gondolják, hogy a legtöbb gyerek szilveszterkor fogan és szeptemberben születik, ám a hazai statisztikák nem teljesen erről árulkodnak.
Fülfájás strandolás után? Ha napokig fáj, irány az orvos!
július 06. | Egészség
Vízparti nyaraláskor a legtöbb kisgyermek imád órákig lubickolni, a víz alatt játszani, közben pedig a fülbe víz kerülhet, amiben baktériumok vagy gombák telepednek meg, fájdalmas hallójárat-gyulladást okozva. Ha a fájdalom több napig fennáll, akkor érdemes fül-orr-gégészhez fordulni, mert lehet, hogy a gyulladást már csak az orvos tudja kezelni.
Egy kiszáradt, túlhevült gyerek a forró autóban nem fog sikoltozni: így ismerheti fel, ha baj van
június 22. | Egészség
Nincs olyan nyár, hogy ne hallanánk olyan híreket, amiben tűző napon álló kocsiban felejtett gyerek vagy kisállat szenvedéseiről, esetleg haláláról számolnak be. Ha ilyesmit lát az ember, jó, ha azonnal segíteni akar, de pár dolgot érdemes tudni, mielőtt bármit is teszünk.
A leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek
június 20. | Egészség
Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek tüneteit, illetve kezelését. A gyogyzona.hu írása
Veszélyes vegyi anyagok az otthonunkban – Avagy 10+1 szakértői tipp a biztonságért
június 13. | Egészség
Talán nem is sejtjük, hogy a háztartásunkban megtalálható tisztítószerek, mosószerek mennyi veszélyes anyagot tartalmazhatnak. Az egészségünkre és környezetünkre ártalmas vegyi anyagok szinte mindenhol ott vannak. Fontos, hogy a megfelelő tárolásra és a biztonsági előírásokra odafigyeljünk, hiszen csak így kerülhetjük el az egészségügyi problémákat. Összegyűjtöttünk pár szakértői tippet, aminek a segítségével minimalizálhatjuk a kockázatot!
Amit a gyermekkori hasfali sérvekről tudni érdemes
június 08. | Egészség
Mi okozza, milyen típusai ismertek és hogyan gyógyítható a hasfali sérv? Kérdéseinkre Dr. Fadgyas Balázs gyermeksebész válaszol.
Életmentő lehet az ingyenes SMA-szűrés az újszülötteknek
június 06. | Egészség
A babák első 3-4 hónapjában a tünetek jellemzően nehezen felismerhetők, ezért sok SMA-s csecsemőt későn diagnosztizálnak, amikorra már elkezdődik a speciális mozgatóidegek gyors ütemű és visszafordíthatatlan elvesztése. Ezért is lehet életmentő az újszülöttkori, ingyenes SMA-szűrés!
Minden, amit a kiszáradásról tudni kell
május 30. | Egészség
Itt a meleg, amivel együtt sajnos mindig megnő a különböző gyomor- és emésztőrendszeri fertőzések előfordulása is, melynek gyakori szövődménye kisgyerekeknél a kiszáradás. Hogyan ismerhetjük fel és mit tehetünk a megelőzésére illetve a kezelésére? Utánajártunk!
Hogyan szedjünk vitamint? - Minden, amit a vitaminpótlásról tudni érdemes!
május 30. | Egészség
Szedjünk-e egyáltalán vitamint, ha igen, milyeneket, és hogyan? A gyerekeknek is ugyanazokat adjuk vagy nekik másra van szükségük? Minderre választ kaphatunk a Semmelweis Egyetem által készített animációs sorozat, a KliniKaland új epizódjából, amely összefoglalja azt is, hogy melyek a vízben és zsírban oldódó vitaminok és ezek mennyi idő alatt fejtik ki a hatásukat.
Egy friss tanulmány összefüggést talált a gyerekkori mobilhasználat és a fiatal felnőttkori mentális egészség között
május 23. | Egészség
Az emberi agy összetettségét kutató nonprofit szervezet, a Sapien Labs május 15-én tette közzé összefoglalóját, amelyben a fiatalok okoseszköz-használata és mentális egészsége közötti összefüggéseket igyekeztek feltárni. A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy minél fiatalabban kap egy gyermek okostelefont, annál nagyobb eséllyel alakulnak ki nála később mentális problémák, fiatal felnőttként pedig rosszabb mentális egészséget tapasztalhat. Az ok-okozati összefüggés egyelőre nem bizonyított.
Szénanátha vagy keresztallergia? - Meghatározza, hogy mit szabad enni, és mit nem
május 18. | Egészség
Sokan összekeverik a kettőt, pedig fontos a precíz diagnózis és hogy tisztában legyünk vele, pontosan milyen allergia az, amitől szenvedünk, így kideríthető, mit szabad enni, és mit nem.
Csalánkiütés, torokduzzanat, viszketés, bőrpír és hólyagok – Így ismerjük fel a veszélyes rovarcsípést!
május 11. | Egészség
Kipirosodott, irritált bőr, viszketés, hólyagok – ezek a rovarcsípések jellegzetes tünetei, melyek a legtöbbször néhány nap alatt és fájdalom nélkül elmúlnak. Ám ha a csípés helye elfertőződik, csalánkiütés vagy torokduzzanat alakul ki, esetleg a gyulladt terület átmérője nagyobb, mint 10 cm, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni, függetlenül attól, hogy pók, szúnyog, ágyipoloska vagy egyéb rovar okozza a fájdalmas tüneteket. Hazánkban is megjelent már a tigrisszúnyog, ami akár súlyos betegségeket is terjeszthet.