Létezik szúnyogcsípés allergia gyerekeknél?
április 25. | Egészség
A szúnyogcsípés gyerekeknél akár erős tünetekkel, ijesztő duzzanattal és intenzív viszketéssel is járhat. Lehet ez súlyos allergiás reakció jele?
Megfázás vagy allergia? Tünetek, amelyek alapján allergiára gyanakodhatunk
április 20. | Egészség
Tavasszal talán még aktuálisabb ez a kérdés, hiszen a pollenszezon beindulásával könnyen lehet, hogy gyermekünk nem is megfázás miatt tüsszög, hanem azért, mert allergiás. Mutatjuk, hogyan járhatunk utána, megfázás vagy allergia okozza-e gyermekünk tüneteit.
Minden, amit a szeparációs szorongásról tudni érdemes
április 18. | Egészség
Milyen jelekből vehetjük észre, hogy szeparációs szorongásról van szó és hogyan kezeljük?
Diagnózis: hisztaminintolerancia - Vagy mégsem?
április 06. | Egészség
Az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt azoknak a száma, aki hisztamin intolerancia diagnózisa miatt szigorú diétára kényszerülnek, mert egy vérvizsgálat az úgynevezett DAO enzim csökkenését mutatta a szervezetükben. Az aktuális kutatások szerint a hisztamin intolerancia megállapításához azonban egyetlen laborvizsgálat nem elegendő, és nem áll rendelkezésre jelenleg egyetlen kiforrott diagnosztikus módszer sem a kórkép fennállásának igazolására.
Ezekkel a játékokkal fejleszthető a gyerekek kézügyessége
március 28. | Egészség
Az élet számos területén, mindennapi tevékenységeink elvégzéséhez, de az iskolai előmenetelhez is szükségünk van a finommotoros képességekre. Megmutatjuk, milyen játékos feladatokkal és egyszerű eszközökkel fejleszthetők!
Fitymagondok - Húzni vagy nem húzni?
március 23. | Egészség
Melyek a fitymaszűkület jelei, mi okozza? Mit tehetünk a megelőzésére és milyen kezelési lehetőségek léteznek, ha már kialakult?
Öt étel, amit nem mosunk meg, pedig kellene!
március 16. | Egészség
Azt mindenki tudja, hogy az almát, a paprikát vagy az uborkát fogyasztás előtt meg kell mosni. Vannak azonban olyan ételek, melyekről nem is gondolnánk, hogy tele lehetnek baktériumokkal. A következő rövid lista segít elkerülni a fertőzést és az ételmérgezést.
Veszélyes, de gyógyítható a több ezer gyereket érintő betegség
március 14. | Egészség
Az orvostudomány jelenleg már 8 ezernél is több ritka betegséget ismer. Olyan kórképek ezek, amelyek 10 ezerből öt vagy még kevesebb embert érintenek, és amelyek általában negatív hatással vannak az életminőségre. A ritka betegségek 80 százaléka genetikai eredetű, ezek közé tartozik a spinális – gerincvelői – izomsorvadás, az SMA, amely az egyik legrettegettebb ritka betegség volt egészen a közelmúltig. A Pénzcentrum.hu cikke
4 kisgyermekkori alvási probléma és megoldása
március 09. | Egészség
A kisgyermekkor normális velejárói az időnként felbukkanó alvási nehézségek. Mi okozhatja és mi a megoldás ezekben az esetekben?
Ezért nem szabad bevenni a lejárt szavatosságú gyógyszert!
március 07. | Egészség
Mit tegyünk a lejárt szavatosságú gyógyszerekkel? Bevegyük, kidobjuk vagy valami más velük a teendő? És mi bajunk lehet, ha mégis bevesszük? A Femina.hu cikke.
Allergia és ekcéma: ezeknél a gyerekeknél alakulhat ki nagyobb eséllyel
március 02. | Egészség
Az ekcéma többnyire allergiás válaszreakcióként kialakuló,viszketéssel járó bőrgyulladás. Egy Németországban végzett, átfogó kutatás szerint azoknál a gyerekeknél, akik túl korán kerülnek közösségbe, kialakulásának kockázata jóval nagyobb.
Torkán akadt a falat, de nincsen a közelben senki? Ez a módszer megmentheti az életét!
február 28. | Egészség
Életveszélyes lehet, ha félrenyelünk, és az étel a légcsőbe kerül. Életet menthet, ha ezt az egyszerű módszert ismeri – írta meg az Egeszsegkalauz.hu.