A leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek
június 20. | Egészség
Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek tüneteit, illetve kezelését. A gyogyzona.hu írása
Veszélyes vegyi anyagok az otthonunkban – Avagy 10+1 szakértői tipp a biztonságért
június 13. | Egészség
Talán nem is sejtjük, hogy a háztartásunkban megtalálható tisztítószerek, mosószerek mennyi veszélyes anyagot tartalmazhatnak. Az egészségünkre és környezetünkre ártalmas vegyi anyagok szinte mindenhol ott vannak. Fontos, hogy a megfelelő tárolásra és a biztonsági előírásokra odafigyeljünk, hiszen csak így kerülhetjük el az egészségügyi problémákat. Összegyűjtöttünk pár szakértői tippet, aminek a segítségével minimalizálhatjuk a kockázatot!
Amit a gyermekkori hasfali sérvekről tudni érdemes
június 08. | Egészség
Mi okozza, milyen típusai ismertek és hogyan gyógyítható a hasfali sérv? Kérdéseinkre Dr. Fadgyas Balázs gyermeksebész válaszol.
Életmentő lehet az ingyenes SMA-szűrés az újszülötteknek
június 06. | Egészség
A babák első 3-4 hónapjában a tünetek jellemzően nehezen felismerhetők, ezért sok SMA-s csecsemőt későn diagnosztizálnak, amikorra már elkezdődik a speciális mozgatóidegek gyors ütemű és visszafordíthatatlan elvesztése. Ezért is lehet életmentő az újszülöttkori, ingyenes SMA-szűrés!
Minden, amit a kiszáradásról tudni kell
május 30. | Egészség
Itt a meleg, amivel együtt sajnos mindig megnő a különböző gyomor- és emésztőrendszeri fertőzések előfordulása is, melynek gyakori szövődménye kisgyerekeknél a kiszáradás. Hogyan ismerhetjük fel és mit tehetünk a megelőzésére illetve a kezelésére? Utánajártunk!
Hogyan szedjünk vitamint? - Minden, amit a vitaminpótlásról tudni érdemes!
május 30. | Egészség
Szedjünk-e egyáltalán vitamint, ha igen, milyeneket, és hogyan? A gyerekeknek is ugyanazokat adjuk vagy nekik másra van szükségük? Minderre választ kaphatunk a Semmelweis Egyetem által készített animációs sorozat, a KliniKaland új epizódjából, amely összefoglalja azt is, hogy melyek a vízben és zsírban oldódó vitaminok és ezek mennyi idő alatt fejtik ki a hatásukat.
Egy friss tanulmány összefüggést talált a gyerekkori mobilhasználat és a fiatal felnőttkori mentális egészség között
május 23. | Egészség
Az emberi agy összetettségét kutató nonprofit szervezet, a Sapien Labs május 15-én tette közzé összefoglalóját, amelyben a fiatalok okoseszköz-használata és mentális egészsége közötti összefüggéseket igyekeztek feltárni. A tanulmány egyik legfontosabb megállapítása, hogy minél fiatalabban kap egy gyermek okostelefont, annál nagyobb eséllyel alakulnak ki nála később mentális problémák, fiatal felnőttként pedig rosszabb mentális egészséget tapasztalhat. Az ok-okozati összefüggés egyelőre nem bizonyított.
Szénanátha vagy keresztallergia? - Meghatározza, hogy mit szabad enni, és mit nem
május 18. | Egészség
Sokan összekeverik a kettőt, pedig fontos a precíz diagnózis és hogy tisztában legyünk vele, pontosan milyen allergia az, amitől szenvedünk, így kideríthető, mit szabad enni, és mit nem.
Csalánkiütés, torokduzzanat, viszketés, bőrpír és hólyagok – Így ismerjük fel a veszélyes rovarcsípést!
május 11. | Egészség
Kipirosodott, irritált bőr, viszketés, hólyagok – ezek a rovarcsípések jellegzetes tünetei, melyek a legtöbbször néhány nap alatt és fájdalom nélkül elmúlnak. Ám ha a csípés helye elfertőződik, csalánkiütés vagy torokduzzanat alakul ki, esetleg a gyulladt terület átmérője nagyobb, mint 10 cm, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni, függetlenül attól, hogy pók, szúnyog, ágyipoloska vagy egyéb rovar okozza a fájdalmas tüneteket. Hazánkban is megjelent már a tigrisszúnyog, ami akár súlyos betegségeket is terjeszthet.
A gyermekkori székrekedés - Tények és tévhitek
május 04. | Egészség
Mi számít székrekedésnek, mi segít, és mi nem? Utánajártunk a székrekedéssel kapcsolatos tényeknek és tévhiteknek!
Normális pulzus értékek: mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek?
május 02. | Egészség
A pulzus nem más, mint az az érték, ami a percenkénti szívverésünket mutatja, egyszerűen kitapinthatjuk magunknak is, ha megtaláljuk a megfelelő pontot a csuklónkon. Na de mennyi a normális pulzus, mennyi a normális vérnyomás és pulzus érték? Mi okozhat a normál pulzus értékektől eltérően alacsony vagy éppen magas pulzusszámot, mennyi a normális pulzus gyerekeknek, felnőtteknek, időseknek, milyen vérnyomás értékek tartoznak hozzá? A Pénzügycentrum.hu szakértői cikke.
Életet menthet az új digitális fejlesztés, mely riaszt, ha kisgyermek marad az autóban
április 27. | Egészség
Évente közel 40 gyerek veszíti életét csak az USA-ban hőguta miatt, ami azért következett be, mert az autóban felejtették őket. Most itt a megoldás, hogy ez soha ne fordulhasson elő!