Egészség

Őszi immunturbó gyerekeknek
szeptember 14. | Egészség
Töltsük fel gyermekeink vitaminraktárait, hogy az immunrendszerük képes legyen kivédeni az ősz és a tél tipikus betegségeit!

Megkezdődött a tipikus őszi betegségek időszaka: így turbózzuk fel az egész család immunrendszerét velük szemben!
szeptember 07. | Egészség
Az ősz a raktározás ideje, ilyenkor tölthetjük fel vitaminkészleteinket is télre. Minél tudatosabban állítjuk össze étrendünket, és válogatjuk meg az alapanyagokat, annál jobban fel tudjuk vértezni immunrendszerünket a különféle vírusos megbetegedések vagy a szezonális nátha ellen. Nézzük csak, milyen jótékony hatással bírnak az őszi zöldségek, gyümölcsök, és miért jó, ha ezekre építjük őszi vitaminkúránkat.

7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe
augusztus 24. | Egészség
Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.

A 7 leghidratálóbb gyümölcs azoknak, akiknek nehezen megy a sok vízivás
augusztus 08. | Egészség
A folyadékpótlás az egyik legfontosabb teendő, amire érdemes odafigyelni nyáron és amelyről olyan sokszor hajlamosak vagyunk megfeledkezni. A vízivás nem mindenkinek megy akármilyen mennyiségben, számukra jó hír, hogy a következő gyümölcsök nagymértékben segítik a hidratálást.

Mit tegyen és mit ne, ha lázas a gyermeke?
augusztus 03. | Egészség
Tévhitek és a legfontosabb tudnivalók a lázról

Mit tehetünk a gyermekkori napszúrás, hőkimerülés, hőguta ellen?
augusztus 01. | Egészség
Fejfájás, rossz közérzet, szédülés, hányinger, hányás, levertség, túlzott izzadás vagy éppen száraz bőr – hogyan lehet megállapítani, hogy ezek a napszúrás, a hőkimerülés vagy a hőguta tünetei?

Gyakori gyerekbetegség, ami tipikusan a bölcsiben, oviban, iskolában terjed: a kéz-láb-száj-betegség
július 27. | Egészség
Az egyik legérdekesebb fertőző gyermekbetegség, a kéz-láb-száj betegség, avagy a kéz láb száj vírus. Meddig tart, hogyan ismerhető fel és hogyan kezelhető? A cikkből kiderül!

Mit tegyünk az útipatikába nyaralás előtt?
július 25. | Egészség
Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, sebtapasz, lázmérő, fertőtlenítőszer, naptej, szem és orrcsepp – egy jól összeállított útipatika sok esetben átsegíthet bennünket a nyaralás alatt elszenvedett balesetek, vagy betegségek alkalmával. Mutatjuk, mi kerüljön bele feltétlenül!

Megfejtették a hirtelen csecsemőhalál szindróma okát
július 20. | Egészség
A jövőben lehetőség nyílhat a szűrésére is.

Fülfájás strandolás után? Ha napokig fáj, irány az orvos!
július 06. | Egészség
Vízparti nyaraláskor a legtöbb kisgyermek imád órákig lubickolni, a víz alatt játszani, közben pedig a fülbe víz kerülhet, amiben baktériumok vagy gombák telepednek meg, fájdalmas hallójárat-gyulladást okozva. Ha a fájdalom több napig fennáll, akkor érdemes fül-orr-gégészhez fordulni, mert lehet, hogy a gyulladást már csak az orvos tudja kezelni.

Egy kiszáradt, túlhevült gyerek a forró autóban nem fog sikoltozni: így ismerheti fel, ha baj van
június 22. | Egészség
Nincs olyan nyár, hogy ne hallanánk olyan híreket, amiben tűző napon álló kocsiban felejtett gyerek vagy kisállat szenvedéseiről, esetleg haláláról számolnak be. Ha ilyesmit lát az ember, jó, ha azonnal segíteni akar, de pár dolgot érdemes tudni, mielőtt bármit is teszünk.

A leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek
június 20. | Egészség
Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb nyári fertőző gyerekbetegségek tüneteit, illetve kezelését. A gyogyzona.hu írása