Blog
Blogunk hetente frissülő tartalommal segít eligazodni a gyermekbetegségek rengetegében. Szakembereink hasznos tanácsokat adnak olyan gyakorlati kérdésekben, melyek minden család hétköznapjaiban előfordulhatnak: mit tegyünk, ha láza van a gyereknek, hogyan kezeljük a náthát, mikor gyanakodjunk középfül-gyulladásra, vajon egyszerű gyomorrontásról van-e szó, milyen tünetei vannak egy-egy komolyabb betegségnek. Egészségmegőrző praktikákkal segítjük a betegségek elkerülését és tippeket adunk, hogyan biztosíthatjuk gyermekünk vitaminigényét, hogyan erősíthetjük immunrendszerét, hogy minél ritkábban kelljen orvoshoz fordulni.

Betilthatják, mégis előszeretettel fogyasztják a kamaszok – Amit az energiaitalokról tudni kell
december 07. | Egészség
Idén októberben (ismét) felmerült, hogy betiltsák Magyarországon a 18 éven aluliak számára az energiaital fogyasztását és vásárlását. Az indok egyértelmű: az italok károsak egészségünkre, a tapasztalatok szerint pedig a kamaszok igen nehezen tartják a határt. Megdöbbentő adatokból szemezgettünk. Az egy.hu cikke.

A fülfájás leggyakoribb okai és kezelése kisgyermekkorban
december 05. | Egészség
A fülfájás az egyik leggyakrabban előforduló gyermekkori panasz, melynek számtalan oka lehet. Sorra vettük a legfontosabbakat és kezelésük lehetséges módjait.

Egyre több gyereknél alakul ki gyulladásos bélbetegség - Az IBD okai, tünetei és kezelése
november 30. | Egészség
Az elmúlt húsz évben drasztikusan emelkedett a gyulladásos bélbetegségekben (IBD) szenvedők száma. Hazánkban mintegy 60 ezer beteget tartanak számon, és a kór egyre fiatalabb korban alakul ki, ami főként az egészségtelen életmódnak – a dohányzásnak, a rostszegény táplálkozásnak és a gyorséttermi ételeknek – köszönhető. A betegek közül minden ötödik gyermek.

Kisokos vírusfertőzések kezelésére az őszi-téli időszakban
november 21. | Egészség
Az őszi-téli vírusfertőzések szezonjában, vírusos tünetek esetén érdemes az alábbi kezelési módszereket bevetni.

Így előzze meg, hogy gyermeke állandóan megbetegedjen a közösségben!
november 16. | Egészség
Közösségbe jár a gyermeke? Bölcsis vagy ovis? Akkor bizonyára az Önök számára is ismerős az az állapot, hogy többet beteg, mint amennyit nem. Mert állandóan elkap valamit, pár nap alatt meggyógyul, majd amikor visszamegy a közösségbe, újra megfertőződik és kezdődik az egész előlről. Összegyűjtöttünk pár hasznos információt, tippet, tényeket és tévhiteket, mi segíti a gyors felépülést és mi nem, mivel erősíthető gyermeke immunrendszere.

Egy népbetegség, ami egyre több kisgyermeket érint: a diabétesz
november 14. | Egészség
November 14. a diabétesz világnapja, melyet első alkalommal 1991-ben szervezett a Nemzetközi Diabetes Szövetség (IDF) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO), látva a cukorbetegség világszerte növekvő terjedését. A diabétesz globális probléma, ma már több mint 537 millió cukorbeteg él világszerte, számuk évente 7 millióval növekszik.

Gyerekek májgyulladása: köze lehet a koronavírushoz?
november 09. | Egészség
A betegséget sok tudós a koronavírussal hozza összefüggésbe.

Súlyos rendellenesség: minden tizedik gyerek érintett
november 07. | Egészség
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, az ADHD Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százalékát érinti. Mi ez a rendellenesség? Milyen tünetekről ismerhetjük fel és hogyan kezelhető? A Pénzcentrum.hu cikkéből mindez kiderül!
.jpg&w=1080&h=720)
A Semmelweis Egyetem applikációja segít, hogy mely tünettel, hova vigyük a gyereket, ha baj van
október 31. | Egészség
A Semmelweis HELP applikáció célja, hogy egy olyan megbízható döntéstámogató eszközt adjon, amellyel a szülők segítséget kaphatnak ahhoz, hogy a gyermek észlelt tünetei milyen szintű egészségügyi ellátást igényelnek: otthon lássák el, forduljanak háziorvoshoz rendelési időben, menjenek sürgősségi ellátóhelyre, vagy hívják azonnal a 112-es telefonszámot.

Skarlát, bárányhimlő, vírusfertőzések - Őszi gyerekbetegségek
október 24. | Általános
A hűvösebb idő, s főként a bölcsőde, óvoda és iskola beköszöntével a gyerekeknél óhatatlanul előtérbe kerülnek az őszi gyermekbetegségek. Melyek ezek, s vajon fel lehet készülni rájuk?

A kamaszok és a koránkelés: segítsünk, hogy könnyebben menjen nekik!
október 17. | Egészség
Hiába rimánkodunk, nem megy korábban aludni, reggel meg alig lehet kiimádkozni az ágyból? Próbáljuk meg lebeszélni a tinédzserünket arról, hogy a szundi-gombot nyomkodja – mutatjuk, miért! És hoztunk helyette sokkal jobb alternatívákat, hogy a reggeli kelés könnyebben menjen!

Megfázott vagy influenzás? A kettő hasonlít, de máshogy kell kezelni!
október 12. | Egészség
A nátha ellen nincs oki terápia, nincs gyógyszer, és eltart jó egy hétig, mire kilábalunk belőle, tehát, marad a tünetek csillapítása.