Súlyos rendellenesség: minden tizedik gyerek érintett
november 07. | Egészség
A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, az ADHD Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százalékát érinti. Mi ez a rendellenesség? Milyen tünetekről ismerhetjük fel és hogyan kezelhető? A Pénzcentrum.hu cikkéből mindez kiderül!
A Semmelweis Egyetem applikációja segít, hogy mely tünettel, hova vigyük a gyereket, ha baj van
október 31. | Egészség
A Semmelweis HELP applikáció célja, hogy egy olyan megbízható döntéstámogató eszközt adjon, amellyel a szülők segítséget kaphatnak ahhoz, hogy a gyermek észlelt tünetei milyen szintű egészségügyi ellátást igényelnek: otthon lássák el, forduljanak háziorvoshoz rendelési időben, menjenek sürgősségi ellátóhelyre, vagy hívják azonnal a 112-es telefonszámot.
Skarlát, bárányhimlő, vírusfertőzések - Őszi gyerekbetegségek
október 24. | Általános
A hűvösebb idő, s főként a bölcsőde, óvoda és iskola beköszöntével a gyerekeknél óhatatlanul előtérbe kerülnek az őszi gyermekbetegségek. Melyek ezek, s vajon fel lehet készülni rájuk?
A kamaszok és a koránkelés: segítsünk, hogy könnyebben menjen nekik!
október 17. | Egészség
Hiába rimánkodunk, nem megy korábban aludni, reggel meg alig lehet kiimádkozni az ágyból? Próbáljuk meg lebeszélni a tinédzserünket arról, hogy a szundi-gombot nyomkodja – mutatjuk, miért! És hoztunk helyette sokkal jobb alternatívákat, hogy a reggeli kelés könnyebben menjen!
Megfázott vagy influenzás? A kettő hasonlít, de máshogy kell kezelni!
október 12. | Egészség
A nátha ellen nincs oki terápia, nincs gyógyszer, és eltart jó egy hétig, mire kilábalunk belőle, tehát, marad a tünetek csillapítása.
Sokkal súlyosabb következménye van a terhesség alatti dohányzásnak, mint azt korábban gondoltuk
október 10. | Egészség
Ma már mindenki tisztában van azzal, hogy ártalmas a magzatra, ha az anya dohányzik a terhesség alatt. Egy új tanulmány szerint a következmények még annál is súlyosabbak, mint ahogy eddig tudtuk.
Mindig beteg a gyerek? Így előzzük meg 5 lépésben!
október 05. | Egészség
A hidegebb időszakban sok gyermek szenved visszatérő légúti fertőzésektől. Mi ennek az oka és hogyan előzhető meg? Cikkünkből kiderül!
Minden, amit az új covid variánsról érdemes tudni 2023 őszén, mielőtt még belobban a járvány
október 03. | Egészség
Mutatjuk, mit érdemes tudni idén ősszel a koronavírus kapcsán, milyen új variánsok terjednek, melyek a jellemző tünetek, milyen óvintézkedéseket érdemes betartani.
Mit tegyen, ha idegen test került a gyerek fülébe vagy orrába?
szeptember 28. | Egészség
A legfontosabb tennivalók, ha gyermeke bedugott valamit az orrába!
Miért horkolnak a babák?
szeptember 26. | Egészség
A horkolásnak a különböző életkorokban eltérő okai lehetnek: van, ami teljesen ártalmatlan, ám olyan is lehet, ami komoly problémát jelent a baba egészségére nézve.
Az illóolajok a gyerekeknek is segítenek a megnyugvásban és az elalvásban
szeptember 19. | Egészség
Bölcsőde, óvoda, iskola - mind olyan helyek, ahol rengeteg inger és impulzus éri gyermekünket. Ráadásul ezekben az intézményekben folyamatosan alkalmazkodni kell, szigorú szabályokat kell betartani. Nem csoda, ha gyermekeink idegrendszere túlingerlődik és túlfárad, aminek az alvás látja kárát.
Őszi immunturbó gyerekeknek
szeptember 14. | Egészség
Töltsük fel gyermekeink vitaminraktárait, hogy az immunrendszerük képes legyen kivédeni az ősz és a tél tipikus betegségeit!